Pildipostitus: Lõunal Botaanikaaias

Lipsasin lõunaks botaanikaaeda ja siin on mõned pildid: 


 


Kare deutsia. Deutzia scabra `Flore plena`

Roosa ja valge kombinatsioon on väga kaunis ja õied tunduvadki lähemal vaatlusel kareda pinnaga olevat.
Õisi ja lõhnu on nii palju. Rohtlaliiliad on väga ilusad ja majesteetlikud. Oma aias ma neid vaevalt kasvatama hakkan, pole selliseid tingimusi, aga vaatamas võib neid ikka käia. Nad on seda väärt.


Taevasinine lauk. Allium caeruleum


Botaanikaaeda läksin muidugi liilia tooni jahtima, aga see käis suurele canonile, õigupoolest ikka pildistajale:), üle jõu.

.


Tartu Ülikooli Botaanikaaed
Leidsin ihaldusväärset sinist, kas kellegil on?

Originaalis on muidugi ilusam. Sildilt loeb hädaga välja, et tegemist on naistenõgesega.

Botaanikaaia tagaküljes mäenõlvakul, õitsesid vähemalt neljas toonis tradeskantsiad, millest üks põnevaim oli Andersoni tradeskantsia `Blue and Gold`. Lehtede toon ongi üsna sarnane sellele, mis pildilt näha:

Andersoni tradeskantsia. Tradescantia andersoniana `Blue and Gold`

Kahjuks ei saanud ma hobuselõunat teha. Kellel plaanis, rosaarium õitseb ja pojengid õitsevad alles, rääkimata muudest õitest.


Kommentaarid

 1. ...ja laupäeval avatakse seal suurte pidustuste ajal (BA juubel) uus ravimtaimeosakond.
  Muide, ma tahtsin Sulle juba kord varem öelda, (siis kui kommenteerimine ebaõnnestus), et harilikul lõhikhortensial pole sorte, ta on liik ilma muude nimedeta (Schizophragma hydrangeoides), püsis kaua üldse eestikeelse nimeta, sai selle alles mõned aastad tagasi

  VastaKustuta
 2. Vaat kui põnev! BA puhul ma mõtlen, et on viimane aeg nende sõprade seltsiga liituda, sest ma olen ikka selle aia fänn. Midagi kasulikku võiks ju ka teha, muidu käin aina silma nuumamas :)

  VastaKustuta
 3. Konkreetselt seda naistenõgest mul pole (mingi sooniline või mis ta oli), aga faasseni naistenõgest võin Sulle küll tuua. Tema muidugi on rohkem lilla. Ja iisopit on mul palju, tema veel ei õitse, aga on ka sinine.

  VastaKustuta
 4. Naistenõgest tahaksin küll ja iisopit ka :)

  Kastide ja tünnide kohta olen juba aastakese aiablogidest lugenud. Lõpuks jõudis mulle ka kohale, et asjal on jumet:)

  Muide, see pagana blogger jamab jälle ja kommenteerimine on jälle pagana keeruliseks läinud. Mina ei ole midagi muutnud.

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused