Kastiaiandus

Mul on vist kastikiiks tekkinud :) Tõsi küll, viimased kaks kasti on valmis saanud naabrimehe abiga. Sinna mu talveküte kulubki. Lasita puidujäägid on hea material tule alustamiseks ja suvekütteks. Tellin ma neid aga hoopis selle mõttega, et aias vajaminevat puitu saada. Ühest koormast välja sorteeritud kraamiga saab mitu suve hakkama. Asi algas kompostikastist, mis sai lisaks teise kompostikasti ja siis sai õunapuu alla ehitet "sipelgamaja".  Muhedike juures meeldisid mulle muule lisaks istutuskastid ka. Need olid väga kasvataja-sõbraliku kõrgusega. Minu kastid on tunduvalt madalamad. Kui ma mõtlen sellele, kui palju mulda ma sinna raiskasin, siis tuleb nutt peale. Muidugi oleksin pidanud suurema osa kastist kõdumaterialiga täitma, aga nüüd siis saangi seda teha.

Kurk muide toetub küüslaugule:) väädiga ja küüslauk püsib vapralt

Sisu:salat, kurk, till, basiilik ja tobiväät-titt
Elu sipelgamajas sujub hästi. Üks soon jookseb põiki läbi kasti ja sinna pikeerisin (lisa)salati. Isa käis külas, vaatas ja küsis, et kas ma kuivatan selle riba peal salatit :) Tema oskab meil veesooni paika panna. Mina oskan ka, ainult vastupidi. Kui mul on eriti õrnake tüüp istutamiseks, siis suudan ilmeksimatult ta soonteristile või sinnakanti istutada. Tuleb lihtsalt esimesest valikust veidi vasakule või paremale võtta.  No eks ma saangi nüüd eksperimenteerida:)

Väga suured need kurgid ka pole, aga ikkagi omad ja armsad:)
 Muidu ei tahtnud seal miski kasvada peale mädarõika. Valgust oli selle poole peal umbes pool päeva. Küllap on seal ka mõned veesooned ja õunapuu kasvuvajadused, igal juhul on see end ära tasunud, nipet-näpet saab kätte ja kurgid kasvavad mühinal.
Siit arenes edasi järgmise kasti idee. Kast on hea ka selle poolest, et kevadel saab talle ju katuse peale panna ja võib olla sügisel ka. Sõnaga, meil on majas palju perenaisi ja mina laiutan oma lilledega. Tekkiski idee teha "majakast" , kuhu kõik perenaised oma supirohelise kasvama saavad panna. Suur kast on (ohkab).

Koha mõtlesin ka välja, et silma ei riivaks ja valgust oleks. Hädapärase mulla saab Augu projektist. Aga nüüd jagage lahkelt nõuandeid, mida sinna veel panna. Kas savi võiks ka mingisse kihti sobida, sest seda tuleb sealt august ka.  P.S. märksõnaks panin "aiaehitised" :DD

Kommentaarid

 1. ma olen ka oma kastidega hiigelrahul. üle-eelmisel aastal sai esimene valmis, suur (ca 9 m2 jagu). eelmisel aastal lisandus 6 kasti, igaüks ca 2m2. ja no tänavu oli vaja juurde teha 3 tk a 3,5 m2 ja 2 kitsamat ronivate söögiviljade jaoks. ja ikka on tunne, et justkui liiga vähe on :))). aga kastis võib kõike kasvatada - salatist-sibulast alates porgandi-peedi-brokkoli-zucchiniga lõpetades. vahele jäävad veel kurgid, maasikad, murakad, pastinaagid... ja värske kartul ka takkaotsa :)

  VastaKustuta
 2. Saviliiv- ja liivsavimullad on kõige paremad istutusmullad s.t. sega savi mulla, turbaga ja liivaga, lisada võib ka komposti, või mis mullad Sul seal käepärast on, kõike võib olla võrdsetes osades. Savi seob vett ja on väga viljakas. Kui mulda on segatud savi, võib seda kasti hoopis tagasihoidlikumalt kasta. Teda võib muidugi ka eraldi sinna kasti põhja panna, aga kui ta on väga tihe, siis on oht, et ei lase kastist üleliigsel veel välja voolata, segatuna väheviljakama mullaga aga superkiht põhja.

  VastaKustuta
 3. Väga toredad kastid. Ma tahtsin ka sel suvel paar tünni täita aga mehel polnud aega tünne lõhki lõigata. Kuulda on, et väga saagikad värgid pidid olema.

  VastaKustuta
 4. Nii õnnestub sul ka mõni oma naabrinaistest tõsisema aianduspisikuga nakatada ;)

  VastaKustuta
 5. Ei, Liina :D Tunnistan ausalt, mina ei taha kedagi nakatada, see on nagu iseendale augu kaevamine :) Aga ühistegevus parandab alati nii üht kui teist :)

  VastaKustuta
 6. mina olen "pool küla" oma kastimajandusega nakatanud. kevadel valmis kasvuhoone ka... ja nüüd nõuavad naabrinaesed oma meestelt juba kasvuhooneid ka :D

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused