aprill kaks. kolepildid kevadest.

Hommik algas uduselt. Mul oli kohustustest vaba päev, kohvetasin ja lugesin jutukat kella kümneni välja. Läksin õue ja päike tuli ka. Pidin tuppa tagasi minema ja riideid vähendama, päris palavaks läks. Vaatasin õues ringi, et kus ma täna mõnuga tühja panen.Tegevusväli oli ahtake, ei inspireerinud väga :)
Eelmisel suvel tehti õues kaevutõid ja selle käigus keerati pinnas tagurpidi: lubage esitleda: meie savidroom

oivalin pink ja muidu ülihea koht päikessse vahtida, alles sulas lume alt välja

2 ühe hoobiga, pesu kuiv ja pori taustal eriti puhas
Tagapool on siis need hanged, mis on muutunud jääkänkraks. Kõik, mis jääb savist teisele poole on täna veel jää ning lumi. Tore, et mul autot pole, see peaks muidu mingit sorti mudahõljuk olema. Kuna me asume just linnaosa äärekese peal, valgub osa teiste kruntide veest meie õuest läbi. Nt läbi puukuuri. Kui sellised talved jätkuvad, siis võib olla peaks kaaluma kuurid vaiadele ehitada. Kus siis oleks kuuris ventilatsioon! Pesunööride aluse hoidsin terve talve läbitavana, see asub vallide taga. Teisel pool maja aga elab kevad :D

See kaar on sama rada, mida mööda meie oma puid tuppa tarime, kevad elab allamäge teadagi :) Otsad, mida pidasin tulpideks, on hoopis krookused. Sügisel torkasin sinna mõned, et kevadel oleks rõõmu.
vihmaveetünn

tünnipesa taimed

Nad on elus! Nii toree

Vahepeal mängisin veega, uuristasin jää sisse mõned kraavikesed ja vehkisin luuaga vett pühkida (mõnus ja mõttetu) .Pidasime Pauliga plaani, et lõikaks homme õunapuid ja vanu ploome. Nimelt käisid meil elektriliini mehed ja nudisd neid puid, mis õhuliinidesse kasvanud olid. Pilt oli kole, püüame korrigeerida. Ma kardan kõrgust s.t. tegelikult mitte kõrgust, vaid kõrgelt alla vaadata.  Lubasin siiski, et olen valmis ise ka redeli otsa ronima. Otsustasime ka , et võtame jasmiini seekord maani maha, on teine päris maotu ja räsitud. Viinamarjadele on korralikku võret vaja ja siis on neil valgust ka rohkem. Tore oli lõpuks päris plaane teha, kevad käes ja naabrimees ka õues liikumas. Kindel märk! Lõpuks läksin tuppa ja hakkasin asjalikuks. Külvasin salatikraami aknalaua aia tarbeks.
Postituse lõppu panen mõned pildid veest P.S. Täna mõtlesin, et kui kõigil on sellist ilma, siis on rõõmsameelseid tühjapanejaid teisigi. Tore ju.õppind mehed, väärt riistad. blogger pani pildi ka pikali.

Kommentaarid

 1. Teil on kohe nii palju lahti sulanud, lausa imesta. Aga on ju kole:DDD

  VastaKustuta
 2. Vot, sellist jäärauda ma just igatsengi! Tööl (linnaobjektil) sain sellist proovida.

  VastaKustuta
 3. Kole on jah :), kusjuures õues on veeel koledamaid kohti, aga väljasulamine lohutab.

  See jääraud oli meil kusagil vanade asjade hulgas. Tarvitan juba kolmandat kevadet. Ainult et ta on üleni rauast ja üsna raske. purustusjõud on muidugi seda suurem. Tänapäeval nad vaevalt nii palju rauda ühe tööriista paneksid.

  VastaKustuta
 4. Ha, aga eelmisest korterist (kuurist küll:D) sain sellise päranduseks :) Väärt jäälõhkuja. :)

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused