26.aprill

Tundub, et olen leidnud selle õige kevade rütmi. Ärkan veidi peale kuut. Nüüd kuluvad hommikutunnid aiaplaanidele ja sekka mõned töised asjad, mis ei anna edasi lükata. Raamatute jaoks aega hetkel aega ei jätku. Õhtul peale tööd kogun end tunnikese ja siis aeda kuni pimedaks läheb. Mõnus, vahel küll väsitav, aga see on õige väsimus. Küllap jõuabhiljem  ka tühja panna.
Kaevamistöödega olen nii kaugele jõudnud, et võib taimede peale mõtlema hakata. Mis etteritta, mis taha ja mis õitseb suvel, mis sügisel. Istutamine peab ootama. Ma ei ole tulemusega väga rahul, sest hulk puujuuri on ikka maas, mis maas ja naaberkrundi naadid hõljuvad ka kohe peenra kohal.  Sellega tegelen hiljem. Istutasin ümber ühe ploomipuu ja loodan südamest, et läheb kasvama.
Külastasin Decora uut taimehoovi ja leidsin sealt Muhediku poolt soovitatud hekisõstra. Taimehoov polnud just eriti suur, aga taimed olid igal juhul elusad, nädalavahetusel lähen sealt uuesti läbi. Peamiselt puud ja põõsad. Nägin seal ka veigelat, mis mahub minu plaanidesse, aga ma pean enne tema kohta lugema. Pühapäevaks olen end Sigulda lillemessile kirja pannud, meil on selleks 3h ette nähtud. Nii et igasugused soovitused on teretulnud. Naabrimees tellis põõsaskirsi. Ta on kogu aeg mind nii tublisti aidanud, et peaks ühe tema auks siis istutama. Ma ei tea küll veel kuhu aga ...Soovitage palun mõni hea sort, mis ei kasva kõrgeks ja pole hapu ka.
Maasikatorus ei ole mingeid elumärke peale sipelgate :(
Savisaarelt ostetud laugud on väga priskelt ja uhkelt üles tulnud, eks nad olid inkubaatorisse ka pandud. Viinamari näeb väga kuivanud välja. Juba oleks vihma vaja. Muru muidugi kasvab. Naabrikoer (taksi) Boss kablutab kebjakalt oma aias ja teeb südame soojaks. Lahe sell.
Ilm on soe, eile näitas kesklinnas +23, aga see on kabamaja sein, mis nii kuumaks läheb, arvata on, et oli +21

Tartu on kevadel nii ilus...

Kommentaarid

 1. Sel kevadel on kuidagi eriliselt kiire. Kuumus ei lase aduda, et veel on alles aprilli lõpp ja sügiseni ikka veel mõned päevad aega:)
  Sigulda on muidugi hiigla tore asi, mina ise otsin kõikjalt Abelia mosanensist, seal on ta tõenäoliselt olemas. On küll veidi külmahell, aga soojas kohas peab vastu.
  Veigelatega pead olema ettevaatlik, mitte kõik sordid ja liigid ei pea meil vastu.
  Mul on üks omajuurne madal, väga maitsev ja viljakas kirss, soovitaksin, kui teaksin sordinime.
  Üleujutust olen tänavu mitmes kohas näinud, looduse tembud on ikka imelised:)

  VastaKustuta
 2. Kui ma kohtan Abelia mosanensist, siis ma võin sulle selle ju ära osta ? Konsulteerimiseks võid mu meilile mobiilinumbri saata, ma saan siis kohapeal veel täpsustada, kui on mingi oluline tunnus, mis peab klappima:)

  Soojalaine on veidi eksitav jah, kui normaalse peale kukub, eks siis ole näha. Praegu on tõesti tunne nagu oleks kevadesse sisse maganud :)

  VastaKustuta
 3. Mis soojalaine...meil ei veni kuidagi ülespoole pluss kahteteist ja villane jakk on vägagi asjaks

  VastaKustuta
 4. Siis on ju normaalne kevad :) Meil on õues kased peaaegu hiirekõrvus. Täiesti kreisi.

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused