Kae karusmarja!

Kolmandat päeva on ilm marutanud. Sellist lumesaju ja päikese vaheldumist ei tule esimese hooga meelde. Ent  kui sajab, siis tundub alati, et on juba kaua sadanud. Erandiks on ehk põuased päevad.  Mu kodu on teisel korrusel ja siia kostab tuul selgemalt kui õues majanurga tagant väljudes.
Märtsilumi pole mind masendanud, sest see sulab niikui nii. Huvitav on see, et vaatamata sajuhoogudele kuivas õues pesu ära. (Tuleb muidugi silma peal hoida, et see teise linnajakku ei lendaks).
Mõnes kohas on hanged sootuks sulanud, nii et aktiniidia-alune on klaar. Kui homme on päikest, siis sokutan sinna midagi idanema.
Karusmarjast. Maja seina äärde sigines umbes kolma aastat tagasi karusmarjapõõsas. Küllap ta seemnest kasvama läks. Lasin tal seal olla Pauli rõõmuks. Koht ilmselt kõige parem polnud, korjas endale jahukaste peale.
Lõikasin siis sügisel üsna maha, et kuslapuu saaks oma oksaruumi tagasi. Täna tulen mina tuppa ja vaatan, et lume seest paistab midagi rohelist. Karusmari oli kolm lehte kasvatanud! Kui homme päikest on, teen temast pilti ka. Ennast pole ollagi, aga muudkui kasvab. Ütle siis, et kevadet pole :D

27.märts 2011 karusmari

Kommentaarid

Populaarsed postitused