Veebruar kümnes

Täna see siis tuligi, üle mitme lörtsi ja mis-iganes-sademete, päike ja külm, aga veel ei midagi hullu. Linna lihvis ikka väga jäiseks. Mul on väga head jalanõud, aga täna pidin hoolikalt rada valima. Linnud teadsid juba varem, et läheb külmemaks ja söögimaja tühjendati hoolega. Lilled aknalaual pole veel väga erksaks muutunud, eelmisel aastal toimus see viskamine kuidagi äkiliselt. Sibulavanik köögis kasvatab otsi ja kartul keldris idusid. Väikesi küll, aga siiski. Mõne lille jaoks on kevad juba siiski kohale  jõudnud. Leidsin Muhediku postituses lingi begoonia suvivormidele. Minu tööruumis kasvab suurvorm :D

See seltskond elab isekeskis koos viiendat aastat. Nad on üle elanud ühe tolmuse remondi ning kaks kolimist. Begoonia lehed tuli tagasi lõigata, sest see oli liig mis liig, aga muidu tundub, et nad sobivad omavahel. Õitsevad kordamööda.

veel määramata

Need lilled sobivad kontorisse hästi, nad võivad küll kergelt kahjustuda, neil joostakse lihtsalt lehti maha, aga nad taastuvad kiiresti ja on lopsakad ja lahedad. Begoonia juur? vars? lookleb nii nagu saab ja meenutab pisut džunglit.Begoonia "boncelli" Perekond begoniaceaeLisaks segakooslusele on veel kaks begooniat, kelle nime pean raamatust järele vaatama.  Terve begoonia lehed säravad ja läigivad. Nad on väga lihtsalt paljundatavad.  Suure suvevalguse eest tuleks nad pisut kaugemale nihutada, armastavad vett.


Muhediku kommentaar tekitas täna ikka huvitava meeleolu. Veesilma jaoks võibki ruumi olla.:D See mõte hakkab mulle järjest rohkem meeldima. Hea põhjus väikesed talgud korraldada. Ja ma saaks igasuguseid huvitavaid asju proovida, nt astilbed pidid kraave armastama. Kaugel Jaapanis. ?

P S  Puukuuri uks on lootusetult kinni jäätunud :) Lumesulamise vesi kogunes ikkagi. (naerab). Õnneks saan puid ka õueriidast. No ei hakka ust veel lühemaks saagima. Tõepoolest.

Kommentaarid

  1. Jah, eile oli ilus, aga täna tuiskab jälle.
    Ja see veesilm...Nii nagu toalilled annavad ruumile ilme ja teise hingamise, nii toimib aias vesi

    VastaKustuta
  2. Nüüd juba tuiskab aina tihedamalt. Hommikul oli veel vaikne. Ilmateade täitub pisikese nihkega.

    VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused