tagasi vaadates. aedupidi 5

Otsin siin oma päevapilti, sest pildistada täna ei jõudnud. Leidsin suvearhiivist portsu pilte, mis kuuluvad Vasula rohevahetuse juurde. Toona läks mu kodutee läbi Kõrveküla Siinkohal tervitused Meelile! Sel kevadel saab seitse aastat sellest, kui jälle linnas tööl hakkasin käima ja teadagi külaskäigud muudkui harvenesid.
See, mida üks vald on teinud, oli väga muljetavaldav.
Tol päeval oli mu fotoka aku tühjavõitu ja pildistamine jäi pooleli ent midagi sai pildile küll:
Lubage esitleda: Kõrveküla lasteaia õu ja aed.

Esimesed kaks pilti on lootusetult valepidi, pöörasin neid ja salvestasin ümber, aga  :(Kõrveküla lasteaed "Päikeseratas" on auhinnatud ka kauni koduümbruse konkursil 2009. Veebist ma aiakujundaja nime ei leidnud. Lasteaia siseruumid on kujundanud Tartu Kõrgema Kunstikooli tudengid.

Õuekujundus meenutas mulle OÜ Kiirprojektid eestvedamisel peetud loengut "tervendavad aiad". (Selle ülevaate olen ka võlas. Lugeda saab tervendavatest aedadest ablogis. Päevake, kaks läheb aega, pean ühe tööaruande valmis saama :)

Lõpetuseks ka tervitus aednikule, kes oli ühe suure maja ette  peenra rajanud. Oli küll pisut umbrohus, aga see ei sega. Lillevalik on lihtne, armas ja mõjus. Maipeenar.

Kõrvekülla lähen kevadel kindlasti tagasi, sest need aiad väärivad vaatamist. Põhikooli ümbruse kujundamises oli aednikku tunda.  Kui külateed pidi liikuda, jäi nii vasakule kui paremale ilusaid koduaedu.Kommentaarid

  1. Eestimaa on täis aiapärle:), neid peakski sagedamini külastama.
    Mul on miskipärast tunne, et Kõrveküla aia tegi Valgeanso talu, kas ka projekt sealt on, ma ei tea.

    VastaKustuta
  2. Läksin sinu jutu peale kohe selle talu kodulehte uurima :)

    Aga selle aia juures meeldis mulle väga, et mõeldud oli ka selle peale, et lapsed saaksid ka aias jännata. Veel oli kasutatud suuri kive ronimiseks, mis võib küll marrastatud põlvi kaasa tuua, aga küllap teeb hoopis osavaks ronijaks. Teed olid rajatud nii, et jõuaks alguspunkti tagasi. Sõnaga - hästi planeeritud.

    VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused