13.veebruar. Päike

Nii palju valgust! Toas on harjumatult valge ja igal pool "säravad" tolmurullid. Eile rullisin kokku kogu teki- ja vaibamajanduse ja viisin õue. Mõrv sai  teoks (tolmulestad).
Kaevasin pesunööride alla lume sisse pingi. Seal, kahe lumehunniku vahel on hea päikest nautida. Tuul ei pääse ligi ja päike kütab garaaži seina soojaks. Ma olen seal kevadeti varemgi juulitanud. Saab isegi raamatut lugeda.
Tegelesin puudega ja lõikasin ka natuke õunapuid. See oli kahekordselt tore - kevad ja sügisel ostetud minu esimesed korralikud oksakäärid, mitte naabrimehe käest laenatud. Õuetöö oli väärt iga minutit, kuhugile kiiret polnud, õnnelik keha ja pea :)

Hea oleks kui teeks selle külma enne vabariigi aastapäeva ära, maraton jms. Noh, et saaks talvega ühele poole.
Nüüd läheb õue ja hiljem aina kütab ja kütab, sest köögiosa on ikka rohkem vineerist ja vineerist.

Kommentaarid

 1. On tõesti ilus talvepäev.Tegin ise ka tiiru väljas.Vaatasin kuhu rebasejäljed viisid,ikka kaugemale metsa.Lumi kannab ilusti peal ja päris mõnus jalutuskäik sai tehtud.Aga ikka kevadet tahaks juba!

  VastaKustuta
 2. Imekaunis on tõesti, kuigi külm päris krõbe. Üritan torusid lahti sulatada, aga enne päikese loojumist ikka peaks ühe jalutuskäigu ka tegema.
  Õunapuudele ma vist ligi ei pääse ja lõikamiseks on tegelikult liiga külm ka.

  VastaKustuta
 3. Prrr, nii külm jah. Kui ennist mäluängule sõiduks autot ootasin, siis sissepakitult nina päikese poole pöörata oli üsna mõnus (tuul oli ka teiseltpoolt õnneks), aga muidu küll väljas olla ei kannata eriti. -16 siin.

  VastaKustuta
 4. Kohe kui päike ära läheb, on päris karm, aga muidu olevat Tartus ja Pärnumaal ühtemoodi kraadid nagu ema ütles.
  Ega korraga palju ei saa olla küll, 2-3 tundi. Kui puid tassida ja sinna juurde kükki püsti, siis on ihu soe.
  Jalas on need hüvasti-nooruse tüüpi saapad ja kaks paari sokke ka. :)
  Päike teeb imet, meeleolu on hoopis parem.

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused