Eelmine talv tundus eriline, sest lumi tuli maha ja meie maja torud külmusid vaid ühe korra. Nii palju lund kui tänavu, ei osanud ma ettegi kujutada ja igasugused ilmamuutused on nagu ka järsuvõitu. Võimalik, et ma olen sel talvel ise ka üks paras unimüts ja ohkija. Purikaline linn ja vihm jaanuaris ei ole just unistuste talv. Kui eile lumi maha tuli, ei rutanudki nii väga teist kühveldama, sest lume all on ikka veel jää ja viimase sula kogemus linnatänavatel oli ikka kole küll. 

 Õues on igal pool lumehunnikud ja kohati küll juba määrdunud valge, aga ikkagi valge ja nii tundub pesu nööril ikka pagana ilus :) Värviline neh :) Need üksikud kontpuud, mis pidid aeda talvel värvi lisama, on hetkel hangedesse kadunud. Mitte et ma lume üle nuriseks.
Puud on igal aastaajal ilusad, kui lehti pole, siis tuleb välja nende imeline puusanõks ja võra. Selle kirsi puhul, mis pildil, on näha, et esiteks on metsviinapuu teda kõvasti pigistamas ja teiseks paistab ta hädasti lõikust. Eks ta kasvab meil rohkem niisama seal aianurgas, õitseb igal kevadel, mõnikord lihtsalt kasinalt.Külvikalender jaanuari kohta: Saturn asub maises-külmas Neitsi tähtkujus, kus ta 2009 (?!) aasta detsembrist 2010 aasta märtsini vahendas pakaselist ilma. Alates 13.jaanuarist hakkab seal teda toetama Marss. Jupiter ja Uraan Kalade tähtkujus ning Merkuur 11.jaanuarini ja Veenus alates 4.jaanuarist Skorpioni tähtkujus lubavad rohkeid sademeid. 4.jaanuaril on ka kaks veetrigooni. Ent kuna Marss asub kuu esimeses pooles ja Merkuur teises pooles Küti soojuselemendis ning neid toetab ka Pluuto, katsuvad külma - ja soojatoovad impulsid omavahel jõudu. Sellest sõltub, kas sademed tulevad vihma või lumena. Valgust vahendavad planeedimõjud on kahjuks nõrgalt esindatud.

Täna kõndisin mööda lund nagu jeesuke mööda vett, sisse ei vajunudki. Jalas "hüvasti noorused", need andsid üsna räätsade mõõdu välja. Lumel on väga tugev koor peal, kannab heas toitumises naesterahwa äragi.
Majaseinad on lumega kaetud ja katusel on hanged. Umbes nagu sellel elamul siin, ainult et need passivad räästas ja kolm korrust kõrgemal.


 Huvitav, kas see lehehunnik, mis ma sügisel tekitasin, sulab lume alt välja ja on sama nägu nagu oktoobriski?
Mul on kavatsus sellega mõned augud täita, ei tea, kas see on just hea mõte? Kui täna lund viskasin (õige pisut), siis minu meelest see maapind nii külmunud ka polnud. Lume all.
Siilid, kes magavad majavoodri vahel, on ilmselt juba ammu ülekuumenenud - lumi hoiab ju sooja?

Kuigi ma endiselt tahan oma kodu, paistab see rohkem aega võtvat kui ma arvasin, nii tuleb kevad ikka siia aeda ka. Seni on kõik lume all.
Eelmisest kevadetest mäletan seda, et kuidas kaseoksad lund sulatasid. Aga selleks oli päikest vaja.


Veebruar: Retrospektiivne Saturn mõjub tugevalt külmaelemendis. Merkuur ja Marss Kaljukitse tähtkujus toetavad teda teise dekaadi lõpuni. Lisaks veel 3 maatrigiooni 6. ja 14 veebruaril. On suuresti küsitav, kas Veenus, liikudes 2-27 veebruarini Küti soojuselementi, suudab koos Pluutoga olukorras midagi muuta. Tõenäoliselt mitte. Seega võib oodata ka Jupiteri ja Uraani vahendatuid sademeid pigem lumena. Kolmandas dekaadis lubab Merkuur ja Marss Veevalaja tähtkujus Neptuuni toel rohkem valgust.


Külvikalendri järgi ma aeda ei pea, sest selles on liiga palju kriipsupäevi, aga vahel on abiks. Kui aasta alguses puhkust planeerin, siis vaatan ikka kuuprognoose ka. Milline tuleb suvi, sellest hakkavad kõik nagunii maikuus rääkima, vahel ka varem. Kindel võib olla ainult selles, et igal aastal lubatakse, et tuleb kas kuum suvi või vihmane suvi. Põhiline on, et siilid ja karud talvituksid hästi ja et meil oleks neli aastaaega nagu siis, kui mina veel väike olin :)
Kommentaarid

 1. Siin, taevale lähemal, on meid õnnistatud kolme järjestikuse lumerohke talvega. Vaatamata sellele, et siin sajab pea iga päev, on mu meelest tänu sulale sel aastal lumikate üldiselt õhem kui eelmisel aastal. Kes viitsis täna telekast MK-etappivaadata, pidi lumesadu ekraaniltki nägema.
  Kuuprognoosid on head asjad, inimesed püüavad ju ikka ettepoole. Paljude aastate tähelepanekute järgi meil lumikate tavaliselt rohkem ei püsi kui 3 kuud, s.o. siis kui talv on ikka talve moodi ja üksikud erandlikud aastad välja arvata. Tänavune talv oma sulade ja vahelduvate temperatuuridega paistab üsna tüüpilisena, seega peaks püsiv lumi hakkama veebruari lõpus, märtsi alguses kaduma. Kas see nüüd ka kõige parem on:?

  VastaKustuta
 2. Küllap see kevad saab vesine olema jah. Eriti veel kui pool lubatust veel taevas. Sellist külma, mis kahjustaks linnaaeda, pole päris kaua olnud. Ikka naksab siit-sealt. Vaatame kuidas tänavu läheb.

  VastaKustuta
 3. Maasimammud, mmmmmm :o))))

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused