aeroobsest talvest :)

Arst: valed töövõtted lume ajamisel teevad seljale liiga - Tervis - Tarbija24.ee

Eelmisest talvest jäi silma see kirjatükk. Küllap kulub kõigile marjaks ära, et end ei nikastaks.
Kui jätta kõrvale kõik lumehädad (tuisanud teed ja lumevangid ja eelarve-lumeaugud), siis on need väga vahvad talvisted.  Hommikupoole lugesin mõnuga ja siis 2h lumeviskamist ja õhtul veel tunnike.vahepeal sai muretult söödud ja söödud. Labidatöö tekitas hundiisu.

Kahju ainult, et mu telefon nii nõder pildistama on .Kõik muutub pildil lihtsalt mõttetult valgeks. Hanged ja hunnikud on üüratud. Eelmisel nädalal rapsisin hekilt lund maha, sest see oli lootusetu nurga all paindes ja kevadeks oleks väga veidra kujuga. Täna oli siis uus kogus. Mul hakkab vaikselt ideid idanema, et hakkaks lumeskulptuure tegema. Ega ma päris hästi ei teagi, kuidas see käib. Mõnda saab labidaga välja lõigata... eks näis. Midagi peab selle kraamiga ju tegema :) Maja katusel on ka hiiglaslik kogus. Kuurid ka, garaaž on aga juba peidus, mingi nurk paistab. Hoian kangekaelselt pesunööride alust lumest enam-vähem vabana, muidu oleks seal ilmselt hunnikud. Varakevadine päike teeb pesu puhtaks kui prillikivi, kevadel tuleks lume eemaldamiseks juba kirkat kasutada :)
Majarahvas, õigupoolest maja mehed ning poisid, viskasid ühe õue väljasõidu puhtaks. (teise tegime meie Pauliga). Üsna heatujuliselt. Tänavalt lükatav vall on kõige räigem, see on juba soola jm segu ja raske visata. Muidu on veel tore :)


Sellel pildil läheneb naabrimees otsustavalt hangedele. Kahe maja varjus oli seis veel suhteliselt madal, tagapool hakkas juba looma, nii üle põlve. Kelder on tänavu ilmselt ülisoe, sest lumi ümbritseb seda kindlalt. Parempoolses hanges talvitub ebaküdoonia ja kivila.

 Ülemisel pildil, parempoolses nurgas see suurem põõsamütakas on jasmiin, mida naabrimees juba mitmendat suve kenasti ümaraks pügab. Nüüd on see hangest viidud :) Ei leidnud võrdluseks paremat pilti, aga ehk sobib see ka.

Pildil paistab garaaži päris palju :) Pesu on turvalise hange taga : sinna sai paigutet osa eelmisest lumest. Aia poole peal magatakse. Suurest pakust veel natuke paistab, nii et väga suur lumi veel pole. Esmaspäeval peab vist küll lumelabidaga tööle minema :)

Kommentaarid

Populaarsed postitused