Supilinna aed.

Pisut vanu pilte Supilinnast :)


Pildi vasakus nurgas on laste mängumaja, mille mees ehitas põhiliselt apelsinikastide külgedest, värvis üle kruntvärviga ja katusele läks vist vana vineer ja tõrvapapp. See "ajutine ehitis" püsis pikemalt kui arvata võis. Selja taga on siis suurema kasvuhoone karkass, väiksem oli tehtud vanadest suurtest akendest :) ja käras küll ent oli väiksem. Aasta oli ilmselt 1994 või 1995. Kast oli mõistagi liivakast ja lauavirnas tarvilikud lauad :) Veel on pildile jäänud kuur ja naabermaja viilkatus.


Sellel pildil on uhke kasvumaja katte peale saanud. Mehe kiituseks peab ütlema, et ta tegi kõike väga põhjalikult ja ilmtingimata ka nii, et saaks koost lahti võtta ja uues kohas kokku panna.  Mina oma kärsitu loomuga ei jõudnud muidugi kuidagi ära oodata, millal projekteerimisest produtseerimiseni jõutakse.
Nii ilusaid hernetugesid pole rohkem minu elus ja aedades esinenud :)

See pahur nägu on mul meeles, ma polnud poseerimisest eriti huvitet :) Vasakul nurgas paistab pisut pesuköögi või oli see üliväike saun? hädist ehitist. Supilinna aiaehitised tegi mees pindudest jms küttejääkidest. Linnapoisi kohta kuldsete kätega. Majapidamisse tekkis igasuguseid huvitavaid tööriistu. Näiteks väike elektrisaag, mis oli ehitatud vana kirjutuslaua sisse - küttepinnud said tellitud pikkusega ja neid oli mõnus riita laduda. Kasvuhoonest ma juba kirjutasin.


Supilinna perioodi jääb ka minu nn "nukumeistri" aeg. Jutumärkides, sest nii väga meister ma polnudki, rohkem ikka õpipoiss, paar tegelast on küll südamelähedased, narrid nimelt. Sel ajal käisin ka erinevatel nukukoolitustel ja meisterdasin valmis  Paula ja Pille. Ohkab. Nad on ikka veel restaureerimata :(
Igatsorti päkapikke, tangudega ja villaga jne jne.Aias oli miski valatud kaevu moodi asi, millest vesi valgus lõpuks kuhugile maapinna sügavusse. Kuuma ilmaga katsetasime, et kas võiks supluseks sobida, aga selles anumas vesi oluliselt soojemaks ei läinudki.
Suurema osa ajast oli ta tühi. Lapsi oli meie õuel rohkesti, õnneks sinna keegi ei kukkunud.


"Lillekasvatus" oli kenasti jagatud. Mulle meeldisid põhiliselt väikeseõielised ja vohavad, mehele suureõielised - daaliad, päevalilled. Lastel oli oma lapike. 
Kui ma selle aja peale tagasi mõtlen, siis aia jaoks oli aega vähem, suurem osa aurust läks kolme vile peale (lapsed :D)ning hiljem lisandusid veel taksikutsikad Amanda ja Amadeus. Aed oli rohkem kodu ja köögi pikendus. Suve jooksul muutus kõik üsna metsikuks, sest olime lastega maal mere ääres.


Loodetavasti jõuan veel mõned pildid ära skaneerida ja töötlemist vajaksid nad ka...

Kommentaarid

 1. Väga armas. Sulle arvatavasti veel rohkem.

  Toppisite nukkudesse tangu? Tsiisas, kes see siukse tobeduse on välja mõelnud?!

  Lillekasvataja

  VastaKustuta
 2. tegelikult on tang päkapiku sees täiesti ok. Pesta pole just arukas :)
  võta ristküliku-kujuline riidetükk, soovitav sametist, hoiab mõnusalt vormi ja tekitab volte. Õmble kokku nii, et keskele jääb pea jaoks avaus. Pea nikerda nt vatiinist, aga parem villast, villane annab vormida, riie ümber, müts pähe, ahjaa näo võid ka teha :) tang pane sinna ristkülikusse, see toimib raskusena. Umbes nagu need pallid, millega poisid seda jalapalli mängivad. Tulemus on üsna nunnu. Kui neid rohkem teha, siis tang sobib paremini kui miski muu, nt sool :)

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused