november, see teine pool

Täna õues kalossidega tundsin, et maapind on kuidagi teine. Nagu oleks igikelts ja nagu oleks külmnud, peal libe pinnas, kõik see vesi, mis sajab ja sajab. Lõikasin ära sügisastrid, sest nad hakkasid ikka väga näruseks muutuma. Siberi kontpuu (kollaste vartega) küljes olid viimased lehed, millel värvi. Kõik ülejäänud lehtpuud on paljad ja lehed porikarva hunnikus. Lillhernes püsib :D Maast lahti, üks trepi kohal, teine maasikatorus. Maasikas värvus lõpuks kollaseks.

Üldiselt ma vihma üle ei nurise, alternatiiv oleks lörtsisulp tänavatel. Raekoja platsile tekkisidki esimesed kolehunnikud. Ükskõik, mitu lumelinna sinna ka edaspidi ei plaaniks, ikkagi on see mõttetult kole. Isegi siis kui on nii palju lund kui eelmisel aastal.Talve jooksul muutub see kõik järjest räpasemaks ja jäisemaks, kevadel see lihtsalt ei sula. Raeplatsi ilu on kadunud. Ma saan aru, et soolasegust lund Emajõkke ei lükka, aga peab see siis linna esindusplats olema? Seda enam, et kesklinna promenaad nii ilus sai.

Peale botaanikaaia külastust hakkasin mujal ka kapsaid märkama. Kui juhtub selgem ilm, siis teen ehk pilti ka.
Kaubamaja ees rohealal on ringikujulised peenrad ja seal kasvavad valged ning lillad kapsad. Varem olid põõsad ees, ei pannud tähelegi. Nüüd lehed maas ja pilt teine. 

Linn linnaks, täna on isal sünnipäev!


Kommentaarid

Populaarsed postitused