Botaanikaaias lõunal

Eile oli paras udupäev, pildistajale üsna ahvatlev. Laenasin kaamerat ja lipsasin pooleks tunniks botaanikaaeda. Seal on mida vaadata:) Eks see võõraste sulgedega ehitimine ole, aga ehk tekitab see mõnes inimeses huvi.Mõned taimed on talvepuhkuseks kinni kaetud, mõned sisse viidud. Nt jaapani kuslapuu.
Mina tõin enda kuslapuu ka tööle akna peale, ei riskinud esimeseks talveks õue jätta. Kosub muide jõudsalt, kasvud näevad alguses välja nagu krüsanteemil. Esimene mõte oligi, et nüüd olen aiast veel ühe lille kaasa istutanud, aga siis lehekuju ning värvus muutus. 

Kaameral jäi kogemata zoom peale, see registreeris iga väiksema värina ning suur osa pilte läks untsu. Kanarbikud ja erikad olid poolenisti turbasse peidetud, ilmselt on see abiks külmade vastu.


Suur piltpeenar puhkas taimedest, aga ülal särasid kapsad. Nad tõepoolest särasid isegi nii uduse ilmaga. Leidsin oma vanast kaustast suvise pildi, nüüd saab võrrelda enne ja pärast :) Oma aias ma kapsast pole kasvatanud, teod pistaks kohe nahka ju. Ilusad on nad küll.

 Kapsad suvel.Kapsad novembris. Keegi on peterselli nahka pannud, aga kapsad on alles :D


Lähem vaatlus näitas, et neid on vähemalt kahte sorti, sirged ja kortsus. Nimesilti ma ei leidnud, ju siis ei otsinud hoolikalt. Aia teise otsa me ka ei jõudnud, sest lõuna kestab ju teadagi...AGA NÜÜD MINGE PÄIKEST NAUTIMA!

Kommentaarid

 1. Need kapsad tõepoolest säravad!

  VastaKustuta
 2. Ja oleneb talvest, säravad ilukapsad pea kevadeni.
  Üheksa sügist tagasi kui üks teadasaamine mulle musta masenduse peale ajas, sai sõbranna toreda teoga hakkama - nov. lõpupoole kui ilm jälle pikemalt plusskraadides püsis, istutas sõbranna oma pere kaasabil öösel mu aeda (isegi murusse) oma poolsada ilukapsat. See pilt, mis maja igast aknast avanes ületas kümneid kordi sajandivahetuse ilutulestikud! Ja seda rabavat ilu jätkus pea aprillini nii aeda jui taldrikusse, nad ju lisaks ka vägagi söödavad :D

  VastaKustuta
 3. Oh kui tore mõte ja tegu!
  Vaadates oma novembriaeda, kus okaspuid -põõsaid pole, oleks kapsategu päris vahva mõte. mine või poodi :) Nüüd poleks tigusid ka oluliselt.

  Vähemalt maasikatoru on rootsi punane ja lillehernes pole ka veel alla andnud.

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused