õunapuu värvitud aed

Viimased paar laupäeva olen osalenud remonditalgutel ja kolimistalgutel. Need on olnud vägagi mõnusad laupäevad. Kui saaks neid kuidagi paljundada? Nii, et septembris ja oktoobris oleksid ühes nädalas 2 laupäeva ja 1 pühapäev?
Eelmisel pühapäeval ma ka  aeda  ei jõudnud. Õunapuud värvivad oma lehtedega ühtlaselt kirjuks. Ma ei nurise. Palusin hardalt ühte nädalavahetust veel, et saaks koos päikesega tulbid maha panna. Ja antigi uus soe laupäev :D


See laupäev oli pisut pöörane, hommikul käisime rahvusvahelise seltskonnaga seenel: eestlane, soomlane, itaallane, ameeriklane ja mehhiklane ja koer Baganda (rahvus teadmata):D Mets oli üsna kuiv ja seenevalik kirju, ainult noorembapoolseid ja söödavaid seeni oli võrreldes septembriga vähem. Tore seltskond oli ja seenemäärajad olid kõik eranditult eestikeelsed ent saime hakkama ja kõik olevat elus :)
Sealt edasi hilinesin kolimisele ja siis tegelesime naiselike pisiasjade ehk mööblile uue asukoha otsimisega. Õhtuni. Midagi me leidsime. :D
Pühapäevaks olid kalorid otsas ja ma ei läinud metsatalgutele, ma poleks lihtsalt jõudnud. Planeerisin hoopis päikesega päeva. Päikest näitas imevähe, aga see eest ei sadanud. Nii et müttasin hommikust õhtuni väljas. Lehekoristus, tulbid, laugud jms maa sisse. Napp rohimine. Tagasi lõikamine. Korraks käisime poes ja ma olen nüüd lõpuks ometi korralike oksa- ja hekikääride omanik. Ei peagi naabrimehelt laenama, nii tore!

Aiast. Otsustades selle järgi, et külm on värvinud vaid ühe hosta, polegi ma kõiki taimi veesoonte ristumiskohale istutanud :DD


Töö aias algab lehtede kokku korjamisest, sest õunapuudel on veel mida puistata.  See püstine põõsas on sügisaster, millele on tuulte kaitseks võrk ümber. Paistab pisut nagu suur roheline peeker keset aeda. Pildil on ka üks erinevus, hetkeks võite ju arvata, mis kadunud on :) Pumbamaja on kahjuks endiselt alles :)  Vaade lähemalt:Eemaldasin amplite varda. Selle asukoht on mind juba mõnda aega häirinud. Uut kohta pole veel leidnud, aga see käib plaani juurde. lehtpõõsad said pisut mullust lehekomposti, laiemaks laotamiseks ei jätkunud.
Ebaküdoonia on esimest korda kõigi nende aastate jooksul otsustanud uuesti õitsema hakata. Küll ainult paari õiega, aga siiski. Kahjuks jõudsin suurema osa vilju juba koristada, paar tükki jäid kontrastiks.
Pilti veel pole,  hommikul käsi värises :) ja oli hämar, välguga pildistada ei tahtnud.
Õhtuhakul niitsin muru ja siis nautisin seda hetke ja lõhnu ja et veel pole külm.  Kui talv läheb sama ruttu kui viimased kuud, siis on kevad praktiliselt ukse ees. (naerab)


Ja oktoobris avaneski kosmos :))

Kommentaarid

 1. Nauditav ülevaade!
  Kadunud on vist see ilus pakk.

  Mul on ka tunne, et kevad on varsti käes. Kuldset, sooja oktoobrit jagub veel kauaks (eks see soe ja külm olegi ju suhtelised mõisted), siis tuleb kiire-kiire, ees ju jõulud ja uusaasta, siis tuleb lühikeseks puhkuseks talvine jaanuar, siis kuujupats veebruar, kus aga saab juba katalooge vaadata ja esimesed taimetellimused teele saata, märts on külvikuu ja siis...ahhoi! :D

  VastaKustuta
 2. Paku jätsin alles, ta sobib siia hästi. kangutasin maa seest välja amplivarda, mis iseensest oli nägus (naabrimees keevitas kokku ja puha), ainult koht polnud enam hea, tõmbas liiga palju tähelepanu ja sinna oli raskle midagi panna, kiskus väga kirjuks isegi rohelise tooniga. paigutan kusagile ära.

  aga et see kevad tuleb ruttu, see on meeles eelmisest aastast, sai lubatud igasuguseid asju, aga jäid tegemata, sest enne jõudis kevad. :D eks ta seal märtsis natuke venitab, aga pole hullu.

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused