vihmast ja kividest. mägisibulad kolitud.

Täna hommikul umbes viie kuue paiku hakkas tõsiselt kallama. kellegi hoolitsev käsi pani kinni aknad ja tiris kodumasinate juhtmed välja. Lõunane sadu oli selle kõrval kuki-muki. Tööl meenus mulle, et olin õhtul ühe ampli ligunema jätnud. Veetaimeks õnneks ikka ei kvalifitseerunud.

Pildil on hoopis nädalaks kortermajast aiapansionisse toodud paprikad, mis tuli väikestest pottidest ümber suurematesse panna. Nii vesist vastuvõttu nad ilmselt ei oodanud :D

Edasi siis taimerändest ja mõnest piiramisest. Maja seina äärde sehkendatud veeanuma nö ehitis on üsna hästi püsinud. Natuke närvilisema mulje jätab, kui neid väikseid kive vaadata, aga praegu on kiviolud sellised, et suuremalt ei tee, vaja vahepeal koguda. Mägisibulatele kohta otsides tundus lõunapoolne maja sein üsna hea asukoht. Seina äär muidugi, rippaedadeni annab veel areneda, aga ükskord tuleks seegi ära proovida.

Allpool on pildid sellest, kuidas kiviehitise taimed toime on tulnud. Lugesin Arne Kähri pinnakattetaimede raamatust, et mida viletsam pinnas, seda uhkema padjandi kadakkaer teeb. Vastab tõele, muld kivide vahel on suisa olematu.


Küll ämblik teab, kuhu võrgud välja panna. Vihm tegi need avalikuks :D
Sellel pildil on nö pealtvaade, kive on ikka veel puudu ja sibulad nii ja naa. Peenkruusa oleks vist vaja või killustiku puru.
Siin jätkasin teemat. Müürilill, mida nägin ühes aiaajakirjas ja ihaldasin oma kivide peale, sattuski minu juurde ema aiast ja inkubaatoris kosus kiiresti. Ümberistutamisel põdes veidi, aga nüüd juba kõbus. Siis mõned väljakaevamiste jäänused ja mägisibulad. Seda kivilat on napilt poolteist meetrit, sest siis tuleb ebaküdoonia, millel on tänavu minu meelest küll suured viljad. Mõningase kõhkluse järel istutasin ka pargiroosihakatise teise kohta, seal kivide vahele jäi talle ikka liiga vähe ruumi ja võib olla tahaksin ikkagi kord mingit osa aiast kolida.ja nad on värvilised enne kui kollaseks muutuvad.


Ebaküdoonia on väga hea koha peal ja kasvab aina suuremaks, pidin pisut kärpima.


Tavaline pihlakas, kasvab veel ime läbi, sest täiesti õõnes teine.


järgneb...


Kommentaarid

 1. Jah, suur kuumus läheb nutuga, aga janune maa aina rõõmustab selle üle. Meil kallab teist päeva.
  Mitte ainult kadakkaer, vaid kõik alpi- ja mäestikutaimed eelistavad lahjat, kivirähast maad, õhukest mullakihti. Viljakamas pinnases hakkavad nad vohama, muutuvad lohakaks ja inetuks, kaotavad iseloomuliku välimuse ning isegi õitsevad vähem ja lühemat aega. Ju läheb kogu aur laiutamisele:)
  Kas ebaküdoonia on Sul liik või mingi sort?

  VastaKustuta
 2. Ei oska öelda, millise sordiga tegu. Ema aiast sai toodud väike võsu ja isa otsis talle toona spetsiaalselt kasvamiskoha. Küllap nende põõsas on ka aiandist või lillelaadalt ostetud. Pean käsima.
  Põõsas on vähemalt 5 aastat vana ja saab juhtumisi palju vett, kastmisvoolikuots on vahepeal tema suunas. Väetist pole pannud.
  Pilti saab näha allpool lingi peal.

  naljakas lugu selle vihmaga - tundub nagu oleks kogu aeg sadanud, aga alles algus. ja ilm on veel soe. saab seenele varsti minna, see on tore!

  ja alpitaimed on huvitavamad kui ma arvata osaksin :D


  http://kiskjasiil.blogspot.com/2010/05/pildipostitus-maikuu-oied-1-ebakudoonia.html

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused