pildipostitus. Lõunal Botaanikaaias

Eelmisel nädalal lipsasin botaanikaaeda, et otsida koduaia taimedele puuduvad nimed. Nüüd olen juba nii laisaks muutunud, et ei viitsi üles kirjutada, selle asemel pildistan :D Jaapani kuslapuu meeldis mulle esimesest silmapilgust just tema lehtede värvuse pärast. Ostsin oma aeda siitsamast botaanikaaiast "Kiviktaimla päevalt". Siin aias kasvatatakse teda suures potis. Pidi olema väga hea ronija, aga saab ka ilma toestuseta hakkama. Kasvab muide päris jõudsalt.


Leidsin nime ka uustulnukast kellukesele, minu aias sai ta pisut valele kohale istutatud, kadus teiste kellukate sisse ära ja tundus kuidagi kaootiline. Botaanikaaia peenras, päikese käes, oli ta märksa kobedam :D
Õied ongi tal sellised pisut pleekinud moega.


Mõistagi leian iga kord mingi lille või taime, mille juures ma ohin ja ahhetan ja himustan. Niisiis wishlist:D
See lill oli üks suur üllatus, sest alljärgnev pildirida on tehtud tema õite erinevatest variatsioonidest. Nagu polekski üks ja seesama taim.Tema nimi on kare sinisarikas!


Värvi ja värvi!


Tanguutia kuldkepp võiks aias olla just nüüd suve lõpu poole...


Suurtes pottides kasvas puismailane, mesilased olid üsna leilis :D


Tartu salaaed. Avatud kõigile.


Kommentaarid

 1. Ohh ja ahh see Tartu Botaanikaaed! Näe, see suvi ei jõudnudki sinna. Kahju kohe

  VastaKustuta
 2. Neid aedu võiks igas linnas olla :D tegelikult hakkab vast tekkima olukord, et igas maakonnas on mõni aednik, kelle aed võiks midagi sellist pakkuda. Teadustööd küll ei tehta, aga kõike muud küll.

  Aiakaart võiks veebis olla :)

  VastaKustuta
 3. Nii ammu pole sinna saanud:( Õnneks on peagi september ja siis liikumisaega rohkem.

  Ma arvan, et kui maakondades on selliseid aedu, siis peaaegu pool teadustööd ikkagi tehakse - noh, mingeid märkmeid vms.

  Aiakaart oleks küll hea, aga püsikutele on teda töömahukas luua- igal aastal lisandub või asendub või muudab oma asukohta keegi. Puud-põõsad seisavad enamasti aastakümneid või rohkem aega paigal, nemad võiks küll üles riputada.

  VastaKustuta
 4. See sinisarikas või mistandoligi on küll põnev muutuja. Verev askleepias on küll ka väga ilus, aga selle peab igaks talveks tuppa tassima. Peangi meeles pidama, et teda peenrasse ei unusta.

  VastaKustuta
 5. ja siis mulle koitis, et till on ju ka sarikaline ja sama ilus, ainult et roheline.

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused