ei järgne täna midagi

Esimene töönädal peale puhkust läbi. On teine selline pooletoobine, pühad sees, mis on imetore mõistagi.
Täna oli aega aias ringi vaadata ja pilt on peale vihma pehmelt öeldes vettinud. laiskloom nagu ma olen, ei korjanud ma õigel ajal lavendlit ega monardat. (häbi, häbi) Ohtralt sai varutud punet ja tema õitest tehtud teed olengi luristanud, sest jahedaks läks alles täna.
Monardaga seoses ongi mul mitu küsimust. Kas teie aias muutub ta ka augustis räbalaks ja koledaks? Kas te lõikate teda tagasi millalgi õitsemisaja löpus? Ja kas nüüd oleks õige aeg tulbisibulad maha panna? Aias on mul nüüd taimeaugud või siis tühimikud. ohkab. Täna pole ma endaga kohe sugugi rahul, aednik või midagi.

tagasi nädala peale vaadates aga...

Kõige rohkem rõõmustasin selle üle, et vaatamata kuumusele võttis viiest kolm aktiniidia oksa juured alla. Istutasin kõik kosuma.  Nii. Mille üle ma veel rõõmustasin? Kuslapuul oli üks õis tekkinud. Hilisem sort, ma ei viitsi nime otsida, aga ta lõhnab!

Mis veel. Ühel lõunapausil lipsasin botaanikaaeda ka, seal on alati ilus. Tegelesin pisut taimemääramisega. See käib nii, et otsid oma aia taime üles ja pildistad nimesilti :D Pildid jäid paraku tööarvutisse :(  Mulle meeldib seal jalutada ja tasapisi märkad pisiasju või suuremaid asju. Minu meelest oli lihtne ja vahva idee mägisibulate kompositsiooni juurde kivile taimenimed kirjutada. Väga lihtne ja vahva. (panen hiljem ikka pildi ka üles). BA on ka see koht, kus oma himusid ja ahnust toita - et seda rahaks ja teist tahaks ... :D  Tartlastel on ikka väga vedanud, vaba sissepääs nii kaunisse aeda.


Tubases elus toimub asjade vähendamine. Tartus toimib selline postiloend, kus saab pakkuda ja küsida tarvitatud kraami. Ainuke reegel, et listis ei või reklaami teha ja raha küsida. Asjade ringlus on tasuta. Kiiduväärt ettevõtmine. Kevadel pakuti näiteks kapsataimi :D Võib olla peaks rohevahetuse ka uuele tasandile viima :D?

Vaatasin ülle kuidas teil läheb ja kui kevad paistis väga erinevalt tulema, siis suve lõpp on meid kõiki korraga tabanud. Või korraks tabanud. Selles on teil igal juhul õigus, et rohi kasvab raginal ... :D

Polegi enam nii nukker.
Harilik oleander Tartu Botaanikaaias
Kommentaarid

 1. Ma tahaksin siiski loota, et suvi ei ole läbi. Kui selle jahedusega ära harjub, siis on ju veel vähemalt ilus september ehk ees - parim istutusaeg.

  VastaKustuta
 2. Suvi pole kaugeltki veel läbi, see paar jahedamat ööd-päeva pole veel maailmalõpp, vaid kõige tavalisem august. Nõrgemanärvilised on selle tõenäoliselt lihtsalt unustanud. Ja seda vihmakest on tegelikult väga vähe tulnud. Need vettinud taimekesed on Sul esimese päikesega jälle ilusad:)

  Mõned monardasordid kipuvad selliste ilmadega hallitama minema, need on küll vaja nakkuse leviku piiramiseks maha lõigata, aga muidu peaksid nad ju veel ilusad olema, ikkagi suve II poole õitsejad.

  Tulpide mahapanekuks on kindlasti väga vara. Praegu võiks maha panna hüatsindid ja nartsissid, tulbid peavad ootama kuni maapind jaheneb vähemalt 9kraadini, parem veel on 5-ni. Nende aeg saabub sept. lõpus, okt. algul. Oleneb sügisest.

  VastaKustuta
 3. Ilmselt olin eile rohkem väsinud kui aru sain - siis kipub ilmavaade :D nihkes olema.
  Täna on juba täitsa mõnus, niitsin muru maha ja kõik kohe kobedam.

  Jah tundub, et lilla monarda on küll halliks läinud :( Muidu püsis päris ilus. Võtan siis maha.
  Kukekannused on juba teisel ringil ja üks loob õisi, lõikamisest oli kasu.

  tegelikult olen ma ju suur augusti fänn :DD

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused