bloggeriga maadlemine ja metsaskäik

Ilmselgelt peaksin end täiendama, sest olen juba teist korda bloggeriga hädas. See lihtsalt võtab ja keerab pildid hoopis vertikaalist horisontaali ja vastupidi. Omal ajal ei viitsinud HTML-i endale selgeks teha ja nüüd siis ongi jama. Uurisin pilte lähemalt, siin on kõik ok, terve postituse kustutasin südametäiega maha.

Muidu oli väga mõnus päev. Käisin Põlvamaal metsas. Mustikalootus on sel suvel muidugi naeruväärne, läbi kõik ammu, aga pohlade suhtes olin optimistlikum, et kui seeni ei leia, siis pohli ikka saab. Põhilised olid seenelised. Natuke vara on veel ja vihma oleks ka rohkem vaja ent esimene saak käes! Pohli oli vähem, vist juba korjatakse :(


Eilne päev oli pilve-päike-laisk- päev, kadus kuidagi näppude vahelt. Istutasin ümber päevaliilia, millel on kirjud lehed, aga õie värvust ei mäleta. Saadud Supilinna rohevahetuselt. Selleks tuli pisut eeltööd teha, kitsekakar ümber istutada ja veel nipet näpet. Laotasin laiali järelejäänud kompostimulla ja toetasin tomateid. Need on siis need tomatid, mis on end ise külvanud ja sooja najal kasvanud. Tomatit kasvab sel moel ikka kuni kaks taime igal suvel. Kui nad ei jõua punaseks minna, siis panen kappi punastama. Kahju neid peenardest välja visata kui nad juba nii vintsked on, et suudavad end ise läbi suve kasvatada. Esialgu siis teevad näo, et on nt kobarpead :)


Maitsetaimed koondasin viinamarja juurde, seal on soojem ja tüümianid võivad uskumagi jääda, et liivasem kant. Siis pune, mille Carola tõi Soomest, olevat vängem, eks näis. Lavendlit ei julgenud sinna ikkagi panna, külm võib ära näpistada. Hommikupool päevast läks muru niitmise peale ja pisut vedelesin kiiges ka ja lugesin raamatut.Õhtupoole ladusin pisut puid, kõigeks tundus aega olevat, täiuslik päev.


Kui ma oli ta ümber istutanud, selgus, et õhtupäike paistab talle väga mönusasti peale ja nii meenutab ta rohkem mingit toalille. Tupsrohtliiliat. :)
Lõpetuseks midagi rahulikku ja järjekindlat - see on kukehari, mis hakkab õitsema ja õitseb külmadeni välja.

Pilt on siis jälle horisontaalist vertikaali :(
Kommentaarid

 1. Meid sundis eile õhtupoolikul logelema vihm. Aga see oli päris hea, sest peale seda kuumakoomat ei tohigi väga äkki rabelema hakata.
  Täna jalutasin aias pikalt ringi, homme võib puravikule minna. Neid ninasid paistis juba üsna palju puude alt:)

  VastaKustuta
 2. selle piltide keeramisega on mingi müstika küll. Mul on selgeks saanud, et kõigepealt peale arvutisse laadimist võtan kõik pildid järjest paremkliki alt valides preview abil lahti. Selles avanevas programmis (windows photo gallery) saan pildid püsivalt õigepidi pöörata ja vajadusel juppe maha lõigata. Siis alles avan nad uuesti topeltkliki abil (siis avab neid irfanview) ja saan pildid üleslaadimiseks väiksemaks teha ja ka lillenimesid vms peale kirjutada. Aga miks üks teeb hästi ühtesid funktsioone ja teine jälle teisi, aga kumbki mitte kõike, seda ma ei tea ega oska muuta. Bloggeris aga ei oska ma juba üleslaetud piltidega enam midagi peale hakata.

  Aga me käisime täna mustikal (neid on palju-palju veel) ja saime üllatuslikult ka korralikult kukeseeni, ei olnudki ära korjatud. Njämm.

  VastaKustuta
 3. No nüüd tegi Köögikata mind mustikajutuga ikka kadedaks kohe :) Kodukandis oli pisut, aga Põlvamaa oli küll absoluutselt tühi :(

  Pilditöötlemiseks on mul tegelikult mitu programmi ja lõpuks võtsin gimp(bi) ka. Seda pean uurima, olen kunagi kasutanud. Bloggeri müstika ongi selles, et pildid on eelnevalt õigetpidi sätitud, aga mõne puhul see lihtsalt paneb pikali püsti. Uurisin sätteid, et äkki arvestab teksti paigutust, ei paista asi selles olevat. Küllap selgub lõpuks.

  Muhedik, vaadates sinu maastikke, leidub seal ilmselt peale puravike muid seeni ka. Olete ikka väga ilusa koha endale elamiseks valinud. (ohkab natuke)

  peale seda pikemat sadu on vihmasutsud täitsa talutavad :)

  VastaKustuta
 4. tuvastatud. asi on ikkagi pildi sätetes. misiganes müstilisel põhjusel näitab tavavaates, et pilt on nt maastikuvõttena, aga tegelikult hoopis portree-vaates. Eks mul on uus fotokas ka, pagan teab mis sätted ma sinna kehtestasin.
  täiendkoolitus on vajalik nii või naa.

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused