august

Prints pildil pärineb ema aiast, minul kahjuks nii ilusaid isendeid ei esine :(
August on tagurpidi mai, jõuline ja tormakas. Hoovihmad ja äike, kõrgem taevas ja tähesadu. Aias on rahvarohke - konnad,  liblikad, mesilased. (ja koerad). Selleks on aeda vaja päevalilli ja -kübaraid ja nõgeseid ja vähemalt ühte pisut räämas nurgatagust.  Kusagil toimetavad siilid, aga neid olen tänavu vaid korra juhtunud nägema, ei mingeid uimerdavaid siilipoegi. Kahjuks.

 Päevakübarad kasvavad ühtviisi hästi nii Tartus kui Pärnumaal. Roosa päevakübar külvab end vasakule ja paremale. Muidugi hankisin endale ka kreemikas valge sordi, mis teisel aastal vahetas värvi. Nüüd on kõik roosad või siis kollased.  Ema aias õitseb valge sort kolmandat aastat, paistab, et ei kavatse värvi vahetada.


Mesilased enne vihma ei maga, paistavad pisut uimasemad, aga nii see pole - uhavad tööd teha. Nende eriline lemmik on ... unustasin nime, aga pilt ütleb ehk rohkem ... Ogaline, torkiv, aga ilmselt nektarist nõretav :D


? okaskera, mesipall?
Nagu mai nii ka august soodustab unistamist. Vaatamata sellele, et tööde nimekiri näikse ainult kasvavat. Mul on mais alati mingi hull nädal või kaks, mil tööd on kuhjunud ja teed nimekirju ja kaotad neid.... Korraga tahaks olla metsas ja mere ääres ja õue peal ja istutada ja ümber istutada. Pildistada konna ja lugeda blogisid.... käia külas ja olla kodus (lihtsalt jalad seina peal). Seda nimetatakse puhkuseks ja augustis peab olema nädal (luksus) enda jaoks ja aia jaoks, et märkaks tähti ja konni ja suve.

Kommentaarid

 1. Kuule, on jah nii! Palju on vaja teha ja igale poole on vaja jõuda

  VastaKustuta
 2. nagu maikuus, kui kõik on äkki kasvama läinud ja vaja veel siit ja sealt kohendada ja tubane elu on täitsa laokil jne jne jne :D

  VastaKustuta
 3. Aga võib ka nii, et jätad kõik pooleli järgmiseks aastaks ja lihtsalt oled ja lihtsalt naudid:)
  Taim pildil on mesiohakas.

  VastaKustuta
 4. aitäh, Muhedik :D Ongi nimes koos ogaline ja mesi!
  see augusti-mai-kaos on masohistlikul moel nauditav ka:D kui värk külmas ja aia uus nägu peas ilmet võtmas. ja läheb nii ruttu hämaraks juba, et saabki tunnikese taevast ka vahtida.
  (tulin just aeda kastmast)

  VastaKustuta
 5. Näe, ma saan siit ka oma taime nime teada. Mõtlesin jah, et need ogaputked mul tiba teistsugused on. :o)

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused