5.august. sajab hoovihma.

Ometigi sajab Tartus ka. Olin Pärnumaal kolm päeva, ikka hommikul metsas, päeval mere ääres ja õhtul metsas või niisama kõndimas. Meri on meri ja sellest ei saa eales küll. (ja mida ma siia sisemaale küll kaotasin). Kodus tagasi, aed krõbekuiv, lilled kuivast kortsus. Uhasin neid siis kasta. Enne maalesõitu harvendasin hostasid, istutasin ümber,seejuures uputasin neid hoolega. Maa on ikka täiesti läbikuivanud, kastmisvesi pinnalt kaugemale ei jõua. Veidi paremas seisus on madalamal kasvavad helmikpöörised ja astilbed, nende vahel pole ka paljast mullapinda ja niiskus ilmselt mingil moel säilib.

Hommikul tundsin end hooletu aednikuna, tirisin veevooliku välja ja tegin ekstreemkastmist, kohe ikka pikalt ja nii et kõigile jaguks, mitte ainult pilvedesse sääl üleval :D Ja siis avati ka taevaluugid ja vihm pesi õue puhtaks.

Vaja ikka aega võtta ja õpetlikke sissekandeid lugeda ja tekitada parem kasvukeskkond. Võtsin ette õunapuualuse ala ja otsustasin metsalilledele ikka teise koha leida. Pune oli ka täiesti metsistunud ja kõigil on kitsas. Sõnaga, mingid plaanid tiksuvad, aga selget kuju pole veel võtnud. Mägisibulatele on ka pigem kivihunnikut vaja ja päevaliiliad... (ohkab). Mönuus.

Karola tuli ka korraks koju käima, nii tore! Tõi mulle piparmünti ja ägedamat punet ning tuletas meelde vana nipi ohtralt vohavad taimed tuleb mullla sisse põhjata potti istutada. Kuidas ma selle küll unustanud olin? Punega oleks vähem muret olnud.

Vahepeal saab toas toimetada ja õue minnes peab täna dressipluusi selga panema. Vägagi mõnus :D
Maal tegin mõned pildid aedupidi postituse jaoks, aga hetkel nendega tegeleda ei jõua. Et postil oleks ikka pilt, lisan siia huvitava nähtuse eileõhtuselt teekonnalt. Pildistatud Hallistes. Kaks päikest ehk siis taevane peegeldus.

Kvaliteet pole kiita, aga muidu huvitav.


Kommentaarid

  1. Oli kuulda, et linn on tõesti vähe vihma saanud. Meid on sel aastal natike hoitud ja asi väga hull pole, eks need erinevate multshidega peenrad on ka oma kõige paremaid külgi näidanud:)

    VastaKustuta
  2. Ma olen varasematel aastatel proovinud multsida ka ja pole paha, aga minu aia häda on teod. Kuigi ilm on kuum, nad oluliselt ei vähene. Seetõttu lõikangi tagasi igasuguseid lilli, sest nagu miski väsib, nii on nad kallal.

    Ema oli oma aias mingeid siniseid graanuleid kasutanud. Olen ikka mürkidest püüdnud hoiduda, aga hakkan alla andma. Aia kõrval asub tühi krunt ja sealt neid ikka laekub, kuigi püüan riba hoida.

    Hostad on sügiseks ikka ära hekseldatud, nii et ilmselt siirdun varsti poodi.

    VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused