pildipostitus:29.juuli

Hommikul tibas õige õrnalt vihma. Mõned minutid peale 7 pandi kraanid kinni. Eile õhtul ütles Airiin, et ilus aed. Mina nägin ainult puudusi ja oma tegemata tööd. Ikka juhtub. Nii et see postitus on pühendet ilule vaataja silmis...


Üllataja hosta. Väike, tugev taim, aias teist aastat, õitseb esimest aastat. Lähedalt on õied uskumatult ilusad. Sobib hästi villase nõianõgesega nii toonilt kui kasvukohalt.


Aed-leeklill elik Floksid. Kui ma siia kolisin, kasvasid aias valged ja roosad . Põdesid veidi jahukastet, peale ümberistutamist sain sellest lahti. Sõbrad tõid eelmisel sügisel paar tooni juurde, pakuti rohkem, aga  pole veel sellist ruumi. 


Valge-roosa segu on tekkinud sel aastal. Ilmselt on värvid segunenud. Üsna armas :D


Kaks viimast tooni on tegelikult üks ja seesama floks, õitsemise ajal toonid muutuvad.


Laikellukad.(Platycodon). Suureõieline laikellukas. Looduslik kasvukoht Kirde-Aasia. Alanko väidab, et taim on tundlik sügise- ja talvise liigniiskuse suhtes ning ei salli ümberistutamist. (Alanko, "Püsililled", Tln 2009). Mina pole sellega veel hätta jäänud.( Hansaplant pakub suureõielise laikellukana.) Minu aias hakkas sinistele lisaks hakkas ka valge. Sordi nimi on siis "Album"? Aeda istutatud eelmisel suvel. pisut tagasihoidlikum kui sinine, aga õis on sama suur.  Võimalik, et neil on seal kitsas ja sinine on lihtsalt vanem ja tugevam :D Püüdsin roosat sorti ka külvata, aga  läks luhta. Püsilillede raamatus on veel kirjutatud purpurpunasest. See oleks aia nael :D

suureõieline laikellukas
Selle õienupu järgi on kellukas saanud oma ingliskeelse nimetuse - balloon flower :D

Kasvukoht aias on poolvarjus, s.t. hommikupäike ja õhtupäike, vahepeal katab osaliselt õunapuu vari.

aedmonardaKommentaarid

  1. Aed on ilus ja taimed ilusad ja kooslused ilusad.
    Sinine laikellukas ehk liik ise on jah tugevam ja vastupidavam kui tema sordid.
    Ja tegemata töödele pole üleüldse vaja mõelda, mõnikord tuleb lihtsalt veidi kõrgemale vaadata ja nautida olemasolevat. Küll need töökesed ka tehtud saavad.

    VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused