pildipostitus: aedupidi

Külastasin suvel üht Soome väikelinna, millest voolab läbi jõgi ning mis teist otsapidi asub järve ääres.
Võõrsil jäi pildistamiseks aega väheks sel lihtsal põhjusel, et päike lõõskas ja siis polnud mõtet eriti kaamerat välja võtta, liiga ere valgus. Õhtuks olin liiga väsinud. Mõned pildid said siiski tehtud.

Eelmistel suvedel jäi selline mulje, et rohkem kasutatakse konteineraiandust.(see mulje oli ekslik) Eks see ole ka lihtsam, kui vaja ära sõita ja miski untsu läheb, siis saab uued lilled istutada. Üks majake oli armas selle poolest, et igal aastal tuuakse majaesisele trepile välja pelargoonid jm potililled, nad on seal reas nagu tädid autolavkat oodates :D  Tänavune päike oli neid aga tublisti laastanud.


Piltidest lähemalt:
Suurt aeda saab väiksemaks muuta tuues sinna suuremaid esemeid (?). Näiteks laevu  või linttraktoreid.Laevad aias oli üsna tavapärane. Või on need paadid? Ärgu siis kaptenid pahaks pangu :Kui laeva kõrvale enam oluliselt ruumi ei jagu, siis viib kasutada õhuruumi:
Vahelepõikeks: selle põõsa nime ma ei tea, aga ma pildistasin teda sellepärast, et minu lapsepõlve kodumaja ehitati just selliste põõsaste kohale.

Maist ruumi võiks kasutada nii stiilselt kui otstarbekalt. Puukuur kui aiakujunduselement oli tõesti väga mõjuv.  Tulevikus ehitavad ehk veel ühe  panipaiga, kuhu saab kõik vanad arvutid panna :DDPrügikast oli saanud viisaka kodu ning katuse:


Järgmises aias oli pererahvas rauale rohkem rõhku pannud.

See aed näis olevat raua poolest veel kujundamisjärgus. Bensiiniautomaat (?) polnud veel paigas, või mulle ainult tundus nii :D Taimestiku oli päike üsna olematuks paistnud.
Pajud.  Pajusid oli  selles väikeses linnakeses ohtralt.  Mina pildistasin neid, millest iga päev mööda käisin ja ei tüdinud neid imetlemast. Vormi pärast mõistagi.


Kommentaarid

 1. Väga huvitavad pildid, ideesid väga palju!

  VastaKustuta
 2. Minu lemmik on see puukuur. Elan ise ahiküttega majas ja selline puude paigutus tundus ühteaegu nii luksuslik -pidi alles aega olema! - kui ka vahva idee.

  VastaKustuta
 3. Kõik aiad, mis on loodud pererahva enda poolt ja milledes kajastuvad nende endi ideed ja tunded, on alati vaatamisväärsed, lummavad ja kordumatud, olgu nad mistahes kolaga sisustatud.
  Aga need põnevalt laotud puuriidad on mind alati paelunud. Nad viitavad nii korralikkusele kui fantaasiale ja samas kätkevad endas ka mingit erilist turvalisust. Ka ajakirjades ja netis on olnud huvitavaid riitu.
  Siin meie lähedal imetlesin ma alati ühe vanapapi kätetööd. Taadikest enam pole ja ka neid kauneid riitu mitte:(

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused