Rohevahetus Vasulas

Mõni nädalavahetus on pikem, sest sinna mahub rohkem. Või vähem, aga suuremat :)  Kaks ja pool  päeva ei kolanud veebis, piirdusin vaid piltide laadimisega läpakasse. 
Laupäeva hommikut alustasin aias, kohvitasin, juulitasin, pildistasin ja asusin teele. Rattaga. Vasulasse. Rohevahetusele. 

Kõrvekülla viib teadupoolest suurepärane kergliiklustee, 6 kilomeetrit Vasulasse aga tundus elu kõige pikemad  kilomeetrid,
sest ma väljusin  kodunt muretult lühikese ajavaruga ja jäin muidugi linnas toppama;
sest et ma pole mitu aega oluliselt rohkem kui 10 km päevas sõitnud;
sest ma uskusin ilmateadet ja pidin palavusega hinge heitma (liialdus);
Muidu oli need väga ilusad kilomeetrid ja ma nautisin seda, et võin iga kell kinni pidada ja pildistada või mida iganes, maha istuda ja lihtsalt olla. Kõike seda siiski tagasiteel, sest rohevahetusele pole mõistlik hiljaks jääda. Hiljem kui tuli vihmavaal ja fotoka aku sai tühjaks ja tuul puhus vastu, tegingi pause ja tundsin end hästi. Võiks öelda, et lausa sportlikuna :DDVasula puiestee pildistamine läks untsu, seetõttu tuli pilti pisut vesivärvitehnikas tuunida.


Vasula rohevahetuse korraldajaks oli Imbi Rohejärv ja vahetus läks kõigiti korda. Meid oli parasjagu ja taimi ka parasjagu. Mina tulin koju väga priske saagiga - nüüd on minu aias 1 pinnakatteroos, omajuurne pargiroos, kassikäpp ja kirjuleheline igihali ja valgekirju lehega akakapsas. (Avastasin hiljuti, et akakapsas on suurepärane lõikelill, minu peaotäis on vaasis juba teist nädalat!) Veel pisut pistikuid ja pudupeente lehtedega paju. Pean nimed välja otsima. Imbi lubas augustis teha veel ühe rohevahetuse kui on aeg püsikuid ümber istutada. Tagasiteel vahtisin aedadest möödudes vaat et kaela kõveraks. Mõni sai kahe vihmasabina vahel üles võetud ka .
Vasula aiast mööda sõites köitis pilku huvitav abivahend:Küll see sobiks hästi sääsekaitseks, nahistaks rohida ja naudiks putukavaba keskkonda. Tegemist on abivahendiga mis on mõeldud katsete tegemiseks mesilastega. Lapikesed, millele mesilinnud ligi ei pääse. (maaülikooli katsetuspaik). Võib olla peaks ise tüllist ja pajuvitstest midagi taolist valmistama ja segamatult aias toimetama. Seda ma olen juba täheldanud, et kummikinnastest sääsed läbi ei tule ja hoiavad kaugemale. Paraku ei ole ma ise ka eriline kindafänn.
Laupäeva õhtul külastasin Suure Aedniku valdusi, Suure Rõngu Mõisa parki. Nende põlispuude all seistes mõtled alati selle aedniku peale, kes need puud kord istutas.


Selle tamme ümbermõõt on 5,6 m Tema tüvel kasvavad juba teised taimed. Algaja pildistajana tekitasin pildile valguslaigu.


See taim vajab määramist, minu jaoks tundmatu. Oma lapsepõlve metsades ma sellist taime pole näinud.
Kes nime teab, andke teada. Kasvas linnuse varemetes.Nii sirgeid puuriitu pole ma juba aastaid näinud. Kõik selle maja ümber oli korras, hoolitsetud ja ilus.
Kuna mu kaaslane arvas, et see pole viisakas, siis ma lillepeenraid ei pildistanud, aga ühel aednikul paistis keldrikünkapealne akakapsa siniste õitega kaetud. See oli imeilus.


Kommentaarid

 1. Sul on väga ilusad pildid!

  VastaKustuta
 2. Ilusad on nii pildid kui ilmselt ka kogu päev ja see teekond.

  Vanades aedades ja parkides on tõesti mingi seletamatu lumm ja hõngus. Mõnikord tahaks, et iidsed puud oskaksid rääkida:)
  Kahju, et meil pole olnud säärast aianduskultuuri kui Prantsusmaal ja Inglismmal. On ju aiandus kõige ehtsam ajaloo-ja kultuuripärand, mida sageli kiputakse kõiksuguste laastamistööde käigus unustama. Hea, et neist parkidest nii mõnigi on korda saanud.

  Ma olen mitu korda mõelnud, et saadaks kellegagi mõnikord oma istutustöödel tekkinud ülejääke rohevahetusele, aga mitte kuidagi pole klappinud ajad. Siis kui on need vahetused, pole taimi ja vastupidi. Aga potistamiseks napib mul aega.

  VastaKustuta
 3. Oh, suure jutustamistuhinas unustasin määramise. Pildil on valge siumari (Actaea pachypoda syn Actaea alba), hiljem tulevad talle punased marjad. Kogu taim on väga mürgine

  VastaKustuta
 4. Oh kui hea, et ma seda näppima ei hakanud, korraks tekkis mõte, et viiks koduaeda, aga pind oli nii kivine ja tundus kohatu sealt midagi peale elamuse kaasa viia :D

  Aga ta oli väga ilus valge selle rohelise sees :)

  Mina tahaksin küll sellel rohevahetusel viibida, kus kaasblogijad ülejääke jagavad. Ilmselt lihtsalt minestaks :D

  VastaKustuta
 5. Su pildid on ikka nii palju paremaks läinud. Ma olen su üle väga uhke!
  :)

  VastaKustuta
 6. toompeale ja kirooniale :)

  välja sortimine võtab nii palju aega ja vahel on niii kahju neist võtetest, mis on ägedad, aga udused või valgusega jama. Tuunimiseks aega ei jätku. Talvel õpin ehk.

  aga no hetkeks soojendan end kiituse paistel :DD

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused