pildipostitus.üksainus õis.

Eelmisel kevadel istutasin aia äärde hulgaliselt - neli taime on väikses aias juba hulk, liiliaid. Õisi ma tol aastal ei näinud. Tänavune aprillikuu lasi taimedel pikkamööda kasvada ja kosuda, vahepeal tundus, et ei nad kasva ega kosu ent tänaseks on puhmad tugevad ja õienuppe täis. Iga aednik teab, et õitemeri algab ühest õiest ja see esimene on väga oluline. Siin ta siis on:


Üldsegi mitte haruldane, tuttav igast aiast. Sekkub rõõmsalt minu aia värviplaani ja tõmbab tähelepanu endale. Asjatundjad oskavad mulle ehk ka  õige nime ka öelda.


Tema naabruses kasvab minu aia esimene valge pojeng. Pisut varjus, sest eelmisel kevadel tundus see hea koht olevat. Õunapuu polnud lihtsalt veel korralikult lehtinud :) Poolvari polegi paha, õied püsivad kauem.
Kes tahab näha tõelist pojengimerd, peaks Tartu Botaanikaaiast läbi astuma. Nende avamaal on imekaunis pojengikollektsioon.


Pojengipõõsad kasvasid vanaema lillepeenras ja juuni alguseks olid nende rasked õied peale vihma maadligi.
Pojengide lõhn võib igaühest putuka teha, sellele on raske vastu panna.


Üksainus õis. Neid tuleb veel, minu ja sipelgate rõõmuks. Need lilled on minu aeda jõudnud Made ja Reinu Puhja aiast. Olge te tänatud!

Kommentaarid

 1. :D Pojengid teevad inimesest putuka, jep, see on õige! Pool päeva hoidsin nina ühe pojengi õie sees ja mõtlesin, et mida ma õieti tegema pidingi enne kui seda pojengi trehvasin

  VastaKustuta
 2. :))))
  Mulle kingiti eile üks itoh-hübriidi `Yellow Crown´ õis. On teine üks suur sasipundar, aga värvus muidugi fantastiline ja milline lõhn! Sellist ma pojengil veel tundnud ei ole, oleks nagu palju sidruneid ja palju roose ühel vaagnal kokku miksitud ja siis veel mingi parfüümiga üle piserdatud. Polegi vaja putukas olla, üks õis on kogu elamise ära lõhnastanud. Võrratu.
  Aga see liilia pole sugugi nii väga igas aias. Algul vaatasin, et on tuliliilia, aga tal pole sigisibulaid ja täppe kroonlehtedel. Vanemad sordid on aga sageli nii sarnased, et nende määramine on väga raske. Vähemalt pildi järgi.

  VastaKustuta
 3. Kas see pojeng ongi kollane? Siis saab ehk su blogis pilti ka näha.

  VastaKustuta
 4. Kas täppide ja sigisibulatega pole mitte tiigerliilia ja see ikkagi see "tavaline" tuliliilia? Minu teada minu omad just nii ja see tiiger õitseb ikka hulga hiljem.

  VastaKustuta
 5. tuliliilia on ikka väga ilus nimi. Hiljuti sain just hurjutada selle eest, et aktiniidial nii nadi nimi on, et eesti taimedel on ikka ilusad nimed nagu rebasesaba ja nõianõges ja võhumõõk jne jne ja siis mingi aktiniidia :DD

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused