pildipostitus.Tartu BA pojengid 3

Judit Becker
Kas see on kollane pojeng?
 Otsene päikesevalgus tegi valgeõieliste pildistamise veidi keerulisemaks, white balance oli pisut paigast. 
Need pildid olid siis vaid osa õitest. Mitmed olid veel nupus ja mõni ka juba ära õitsenud. Seal on veel mida vaadata :D
Mind hakkas aga see pojengiteema huvitama :D  Pojengide õitseaeg on üsna üürike ja puhmad lähevad sügiseks niruks. kas lõikate tagasi või vajavad erisordilised erikohtlemist?  

Kommentaarid

 1. Pojengipuhmikud ei lähe inetuks. Ma hakkan pojenge tagasi lõikama juba enne õite lõplikku varisemist, siis on vähem selle õiesodi kokkukorjamist.
  Lõikan õisikuvarre tagasi mingi lehe peale, kas poolel või kolmandiku varrel, mitte maani maha, tüügast lehe peale ka ei jäta. Sellest jutust ei saanud Sa vist midagi aru:).
  Puhmik näeb peale lõikust välja nagu korralikult pöetud põõsas. Mul on vist lihtsam panna foto kui hakkan lõikama.

  VastaKustuta
 2. Mingi ettekujutus mul sellest tekkis, kuigi jah, pilt on parem. Minul kipuvad nad laiali vajuma, mul on täidisõielised valge ja roosa. Võib olla pole valgust piisvalt, kasvavad kõrgeks ja pikaks.

  VastaKustuta
 3. Kõrgus oleneb sordist, mõned ongi pea 2-meetrised. Aga üldiselt vajavad pojengid toestamist, sest rasked õied vajutavad ka madalad sordid laiali, eriti vihmaga.

  See pojeng, mille kohta küsisid, pole kollane, vaid valge. See kollane "pesa" seal õie keskel on staminoodid ehk kitsaste kroonlehtede sarnaseks moondunud tolmukad ja selline kuhik kroonlehtede keskel on iseloomulik jaapani, aga ka anemooniõielistele pojengidele.

  VastaKustuta
 4. Sinu teadmiste hulk on ikka hämmastav.
  Mis taime puhul iganes. :D

  VastaKustuta
 5. See altpoolt 3. pildi pojeng - see valge lilla kirju - ega sa selle nime tea juhuslikult? Väga huvitav tundub.

  VastaKustuta
 6. ei kahjuks nimesilti ei pildistanud, aga selle saab välja uurida.

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused