Jaanilaupäev

 Küll see päikseline ilm oli hea. Ma rassisin hommikust peale aias. Eile alustasin kaldpeenra üles kaevamisega, et naaditõrjet teha. Plaan oli ka paar astet tekitada. Olin nii hoos, et ei pannud päeva tähelegi. Taimi ei saanud ka kauaks välja jätta. Hädapärane istutustöö sai tehtud, homme vaatame kuidas tundub. Kive oleks vaja. (ohkab).
Ühe astme toestasin vanade malmtorujuppide abil :D Need on nüüd otsas. Pügasin nelgipuhmaid, vihm oli õied ära nätsutanud. Nüüd on nelgipuhmas jälle rahulik sinakashall värvilaik. Varjupeenras algab kollase aeg - õitsema hakkavad kollane karikakar ja kuldvits.

Käisime õhtul Tartu lähedal liivakarjääris metsmaasikaid korjamas. Nägime rebast! Koos pojaga. Vana rebane nägi välja nagu roots, aga rebasepojal oli väga ilus valge otsaga saba.
Maasikalisi oli teisigi ja üsna hõre saak sai, aga minu suureks rõõmuks leidsin  kukekannuse. Võtsin koos juurega ja panin esialgu ligunema, sest päike oli armutu. Homme istutan maha. Tartu kandis on see esimene kord kukekannust kohata. Saaremaal on teda palju ja toonid varieeruvad nagu kellukeselgi. Kunagi tõin endale Supilinna aeda, aga kahjuks läks välja. Nüüd on siis teine katsetus.


Suurim üllatus - maasikaid otsides leidsime noorte haabade alt puravikud! Haavapuravikud. Panin taskusse ja said veidi kannatada, ei saanud pilti teha. On juhtunud, et jaanipäeval VÕIB  kukeseeni leida, aga puravikke!
See vihmakogus on siis niii suur olnud?

Ilus päev oli.

Kommentaarid

 1. minu unistuste kodukoht :D

  VastaKustuta
 2. Oli tõesti üle hulga aja ilus ja soe päev. Kas Sa ikka selle rabelemise kõrval tuld ka said mahti teha?
  Meie leidsime oma aiast puravikke vast juba 10 päeva tagasi, küll üksikuid, aga väikeseks pannitäieks päris parasjagu. Tavaliselt ilmuvad meil esimesed kuldpuravikud juuli keskel, aga need olid kivipuravikud! Väga üllatav, sest ka sooja pole ju olnud.

  VastaKustuta
 3. Suure tule juurde ei jõudnud, väikese juurde küll.
  Loodusel on tänavu ikka mingi jõnks sees.

  Seda ei märganud ma küsidagi, et kas tänavu oli jaaniussikesi ka rohkem? Öösooja pole küll olnud, aga ma tean, et kodus on jaani paiku kõrred neid täis :D

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused