Juunikuu neljandal päeval moonid ja kaamera

Tegelikult tahtsin kirjutada kurekelladest, algas nende õitseaeg ja eile leidsin puu alt nii armsa kollase, mis oli peaaegu roheline. Ma pildistasin teda kaameraga, mille ok nupp ei funka :D ja siis mobiiliga, mille ekraanilt ei olnud midagi näha jne jne Ja see, millel ok nupp ei tööta, sellest kaamerast ei saa pilte muul moel kätte kui ainult kaardiga, mille peale mahub u 15 pilti. Väga distsiplineeriv muide !  Minu läpakal aga kaardilugejat pole. Nokk kinni saba lahti jne. Läpakas pole ka miski pildivaatamise masin, või kui, siis peab ta tuunitud olema. Minu oma ei ole. Ma tahaksin end premeerida (mille eest küll) uue kaamera ja läpakaga, see peab siiski pisut ootama. :D Tegin pisut eeltööd ja lugesin ja lugesin ja küsisin nõu ka.
Laenasin nädalavahetuseks kaamera, mis töötab nagu vaja.
Aga mitte sellest...
Moonid ei ole just parimad amplitaimed ja sinna ma neid toppinud pole ka. Pean pisut puhmaste aluseid uurima, kas uued moonihakatised on juba kosunud. lubasin teistele ka jagada. Lihtsalt nende värv on hetkel see pilgumagnet. Viimasest puhmast ilmus ka kollaseid õienuppe.:D
Kaamera on seekord Canon Ixus 700 ja ma ei oska sellega pildistada, sest sinised toonid ja lähivõtted kipuvad jamaks kätte minema. Püüdsin terve õhtu jäädvustada kurekella, mille värvus kõigub hele-helerohelisest kollaseni ja ei saa seda kätte. Lisan siia aga paar lõbusat katset - pealkirjaks võiks olla idee moonist :D


Moonidega on seotud väike seik 6.juunist  aastast 1991. Nimelt oli kevad sel aastal hilisem ja maikuu külmem ja mina 20 kilo raskem ja lapseootel. Johannes pidi sündima mai lõpus, aga otsustas viivitada. Moonide õiepungad olid üsna minu moodi - paksud ja rohelised. Sel hommikul kui sündis Johannes, tuli soojalaine ja  moonid hakkasid õitsema  Selline kokkusattumus. :D

Ja pisut suuremalt ja teises toonis
7.juuni hommikul oli neid juba kolm :DAmplitaimedest plaanisin eraldi pildirida, aga juba jõudsin mõned muudatused teha, neid ma pole pildistada jõudnud. Ma unustasin jälle nime ära, see polnud eriti eestipärane ka. Kasvab nii nagu lubatud, kui ta oleks külmakindel, siis oleks meil üks kassitapp juures. Viimasest on mul Supilinna aiast korralik kogemus. Naat on kassitapu kõrval poisike.
Ma ei tea kui täpselt foto õie värvi edasi annab, aga see on vaieldamatult intensiivsemaid toone ja musta ning oranži kontrast mõjub nagu silmakujutis lindudele paabusilma tiival.Klassikaline sinine-valge-sinine. Valge lööb sinise särama. Lobeeliataimed on tänavu tugevad, lisasin ampliväetist ka ja nad on noorukesed, alles hakkavad vormi võtma ja värvi näitama, nii kausis kui ka amplis. Helesinist nunnut ma tänavu ilmselt ei saa, aga lopsaka ampli küll.Kuulub ronitaimede hulka, haakub koheselt iga ronimisvõimalusega. Tõstsin suurde aiapotti, sest see on valgusele rohkem avatud.  Värvide poolest huvitav - lehestik on pigem hallikas roheline ja õis põnevalt roosa. Nupud meenutavad lõvilõua õisi. Ostetud Puhja aiandist. Alles kasvab.Nimi lofos. Wine Red.

Eile käisin botaanikaaias kiviktaimla päeval. Huvitav oli, sain targemaks, prassisin ja ostsin taimi. Neist edaspidi. Küsisin nõu ja sipelgate puhul soovitati ikkagi mürki kasutada, eriti kiviktaimlas, mida mul õnneks pole. Peale Arnold Hannusti loengut sain aru, et niipea ei tekita ka :) Aeda peaks pildistama minema ja mõne taime saaks ära ka määrata. Botaanikaaias on praegu tõesti ilus.Kommentaarid

 1. BA-s on tõesti ilus ja tundub, et Sinu värvirohkes aias samuti.
  Pildistan ka Canoniga ja olen vaadanud, et lähivõttel ei saa nii head pilti kui hoopis eemalt veidi suumides, proovi äkki õnnestub. Aga need katsetused olid huvitavad:)

  VastaKustuta
 2. Kas sul on peegelkaamera? See, mida mina kasutasin on suhteliselt vana mudel. Zuumida olen proovinud, aga mul on sünnipärane viga, mu käed kipuvad värisema ja siis on udukogud. Kavatsen endale peegelkaamera osta, siis ei pea vaevlema ja teisi laenamisega tüütama.

  Värvidega aias on tänavu huvitav, umbes nädalajagu oli kõige rohkem rohelist, nüüd hakkab värve ka tulema. :D

  VastaKustuta
 3. Ei ole mul peegel. Canon Powershot SS15, mille kohta teadjamad ütlevad, et korraliku profivarustuse kõrval on see ka seebikarp, aga käes on hea, mugav ja toekas. Piltidel pole kah viga.
  Mul on ka väiksem Panasonoc, hea aparaat väga hea objektiiviga, aga pisike ja teda on väga raske fikseerida, kipub ka käes värisema. Pildistamisel ei tohi hingata ega miskit ja kui lill ka veel tuulekeses kõigub, siis ma jäängi seda korralikku pilti tegema:)

  VastaKustuta
 4. Jah, sellega on janti üksjagu. Vahel on ilm hea, just paraja valgusega, aga tuul puhub kõik võimalused. Või siis peab pildistama "spordirežiimiga" :)

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused