Kivid ja potid

Inspireerituna aiablogijate  kevadistest ehitustöödest ja nippidest ning ühest heast raamatust , tegelesin eile vähemtõsise kiviladumisega. See oli ikka väga mõnus tegevus vaatamata sompus ilmale. Ikka veeanuma teema. Esialgne ehitis on valmis. Põhiline küsimus, mille esitasid kaks esimest uudistajat oli kas neisse pottidesse paned midagi kasvama ka? Ei tea veel. Sammal?


Valmis ta küll pole, saan veel mängida. Mulle toodi mägisibulaid lisaks, nendega tahaks katsetada. Prooviks lisasin kahte potti killustikku - oli ja ei olnud ka.  Lisaks kinnitusküsimused ja kas mul on vaja see veepang sealt suve jooksul välja ka vinnata?


Selle veeanumataguse lillepeenramaa läheb puhkusele. Ebaküdoonia põõsa jätan kasvama, talle seal meeldib.

 

Need aukudega telliskivid on mu meelest väga ilusad ja ümmarguste kivide hulka meelega pandud.  Inglased nt kasutavad sellist kraami oma aeda putukate meelitamiseks! Meil marsivad nood roodudena nagunii. Punased sipelgad näiteks tegid mailase mättasse pesa. :(  Ja neid joorameid on ka kivivahed täis.


*jooramid on need hallid lamedad tegelased, kes kogunevad iga kivi ja koore alla ja neil on palju jalgu.
 Tegu ei ole korraliku nimetusega. See kuulub mufosõnavara hulka., ei maksa end häirida lasta :D


Kommentaarid

 1. Et taimedest ka mingi rütm tekiks võiks lisaks mägisibulatele kasvõi ühes potis katsetada ka mõne kukeharja liigiga.
  Aga ehitis on uhke:) ja tõega ilus. Miks Sa peaksid sealt seda veenõu kätte saama? Ma küll arvan, et selleks pole tarvidust.

  VastaKustuta
 2. Tänud! Panid minugi mõtte lendama. Ongi aeg juba talveunest üles ärgata :))

  VastaKustuta
 3. Ma proovin tavalist kukeharja, tema on minu aias üks tublimaid. Jätad jupi maha, tema teeb sellest mätta.

  Peab veel vihmavalinguks valmistuma, et kui üle hakkab ajama, siis mingi kalle tekitada, et taimi minema ei uhuks :) siis ongi potitaimedel parem, ikkagi katus pea kohal.

  üldine ehitustuhin on nakkav :)

  VastaKustuta
 4. Kas need hallid lamedad tegelased on Sul ehk keldrikakandid? ...keldris söön ja keldris kakan, ma ei ole ise hakand, olen sünnist saati kakand...;o))
  Aga poti-kivikuhi on vahva!

  VastaKustuta
 5. Keldrikakandid jah :D

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused