Isegi mitte tigudele

Täna on siis vihmane ja hommikul tundus, et lausvihmane. Üle mitme aja peab ilmateade paika. Ongi 5kraadi sooja. Isegi teod pole välja roninud.  Aga ei midagi nii üllatavat. Esmaspäev oli näiteks Ameerikas. :) valgevõitu.

Las ta siis kastab. Eile käisin Tartu puukoolis ja ostsin 2 siberi kontpuud, Sibirica. Cornus Alba. Noorelt püstine, hiljem laiuv põõsas. Õied kreemikasvalged. Viljad valged. Talub hästi linnatingimusi. Söödava kuslapuu, Lonicera adulis. Ma pole kindel, kas istutuskoha valik oli mõistlik. Huvitav, kui kaua seda ümber istutada saab? Aasta, kaks, kolm? Lisaks veel 2 põõsasmaranat:  Anette ja ? kuhu ma selle sildi panin. Õite järgi sai valitud roosa ja tugevalt kollane (oranzi) - viimane valik küll pisut kerglane või mis. Maja põhjapoolse seina ääres oli lillepeenar, mida ma tulutult püüdsin rajada, s.t. sinna sattusid ikka jäägid ja tulbid, mis ei jõuagi õitsema minna, liiga vähe valgust või kehv pinnas. Võtsin kuulda naabrinaise möödaminnes pillatud tähelepanekut, et õitsvaid põõsaid on kergem hooldada. Esimese hooga paigutasin sinna ka kaks hortensiat, aga ilmselt tuleb ühele uus koht leida, sest nende lehtimine võtab kaua ja oksad ei ole just eriti dekoratiivsed. Lähen täna puukooli tagasi ja valin mõned põõsad terrassi äärde. Põhjapeenraga tuleb veel tööd teha. netis tuulata ja raamatuid sirvida, plaani pidada. Selleks mul puhkus ongi :)

Kommentaarid

  1. Ega need puud-põõsad eriti ühest kohast teise solgutamist väga ei armasta. Raiskavad ainult aega uuele juurdumisele.
    Maranatest on roosad sordid hoopis õrnemad ja kehvema kasvuga kui kollased ja oranzhid. Nii, et pole siin edevat midagi, ilus päikeseline puhmas rõõmustab silma terve suve.

    VastaKustuta
  2. Väga hea, panen kõrva taha. Mul on siiani ainult enelased ja aktiniidia ja kuslapuud ning sarapuu. Nende hingeelu ma juba tunnen.

    VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused