Aedades kolades 1

"Kui sul on ainult haamer, siis meenutavad kõik asjad naelu". Murphy seadused, Baruchi tähelepanek. Minuga on siis asjad nii kaugel, et ma näen kõikjal Aeda. :D

Käisin sõpradel külas. Puhja sõites valisin sellise istekoha, et saaks mõnusasti välja vaadata. Mõlemal pool teed on põllumaad ja keset põlde on metsasaared. Klassikaline igast küljest vaadeldav püsilillepeenar. :D  Keskel kõrged kuused, siis kased ja muud lehelised ja äärtes põõsapuhmad. Ja need värvid! Pole ilusamaid erinevaid rohelise toone kui maikuus. Vaatasin seda ja mõtlesin - just see mu aiast puudub, peenar, mille on loonud Suur Aednik ise :D


Päev oli ilma poolest tujukas, kord mingi vihmasabin, siis päike, siis pilved. Pildistada oli keeruline, küllap see on piltidel näha, millises faasis parasjagu olime.


See võte on tehtud majesteetliku kuusheki pärast. Üldjuhul esineb ilma aukudeta, kahjustusteta kuusehekke vähe, eriti veel sellises suuruses. Hea käega aednik.


Pilvisemal hetkel.


ja ülevalgustatud hetkel :(Lemmikpaik on sealpool, kus eemalt paistab lõkkeks seatud oksahunnik. Puude varjus on tiik ja tiigi kaldal suurte puude all on ülimõnus istumispaik.  Neid istumispaiku on rohkemgi, nii nagu korralikus aias olema peabki. Eelmisel suvel sai valmis terrass, millest paraku pilti näidata pole, aga küllap ma selle ka aja jooksul parandan.
Tiigi ääres õitses toomingas. Tiik on puudega ümbritsetud kolmest küljest. Ühe külje peal käib ümberkujundamine. Made ja Rein on istutanud sinna kontpuid, sarapuu, mõne männi jm. Umbkaudu nende kuuskede taga, mis pildil paremal küljel näha on,  jääb kullaauk, s.t. kompostihunnik.Maja juurde on jäetud kasvama meelespeade meri, mis saab veel mõne nädala armuaega. Varakevadel katavad seda aianurka sinililled ja tsillad. Siin ja seal on mõned pisiasjad, mis annavad juurde aiale ja majale. Nagu näiteks termomeeter ja kell ja rataskaareline pink (seda ei õnnestunud tänavu pildistada).

Made hakkas kivihunnikusse lillepeenart tegema, sellest edaspidi :). Mis mulle nende majapidamise juures meeldib on see peremehe läbimõeldud töövahendid ja ehitised. Insenerimõte ikkagi :)


Kommentaarid

  1. Võõraid aedu on alati huvitav vaadata, kasvõi piltidelt. Väga ilus, väga hoolitsetud ja väga puhas suur õuetuba.

    VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused