Rohevahetus ja kassikükid

Kui kaugele on kevad Tartus jõudnud, saab juba mõned aastad määrata selle põhjal, kas Supilinna päevad mööduvad tuules või päikeses. (Endise supilinlasena tekitavad need minus teatud nostalgiat, lilled olid siis suuremad ja rohi rohelisem - teadagi.). Tänahommikune sissejuhatus oli aga pisut jahmatav, sest ilmateadet loen ma reeglina kord nädalas, Maalehest. Mingite helveste hõljumine õhus oli pehmelt öeldes ootamatu. Ma torkasin eile õhtul tillitaimed peenrasse! Panin nad siis kopsiku alla, nii palju kui mahtus. Etteruttavalt olgu öeldud, et need, kes kopsiku alla ei mahtunud, olid õhtuks endiselt rohelised :) Salatitaimed hakkavad küll kergelt sinakat jumet võtma, pean homme kattelooriga tegelema. See võib isegi huvitav olla, sest ma pole seda siiani kasutanud. Meie pere tarvitab rohelist kraami viimasel ajal sellises koguses, et mõned poeketid võiksid meile rohelise kaardi väljastada :)  Naati ei söö me kahjuks endiselt, seda oleks küll lademes võtta.

Aasta tagasi käisin Supilinnas esimesel rohevahetusel  ja see oli huvitav ja natuke kohmetu kogemus. Tõin sealt koju päevaliilia, mis õitses juba augustis! Ta pidi tegelikult alles lehti kasvatama :) Vahetajaid oli vähe, eks see oli ka esimene kord. Aprill on ka just selline kuu, et võib veel liiga vara olla. Maikuisest rohevahetusest tahaksin osa võtta, kuigi kahtlen sügavalt, kas mul midagi nii põnevat pakkuda on.

Nüüd mullatöödest. Lõpetasin täna sõelumise ja toimetasin reformi keldrisse tagasi. Homme peaks siis olema suur plaanipidamine, millega terrassialust pinda tugevdada. Ma väga ei muretse, sest sellest olen aru saanud, et naabritüdruk on väga kindlameelne naisterahvas ja temaga vaidlemine on üldjuhul tulutu. Tal on kindlasti plaanid tehtud. Mina sain aeda täiesti arvestatava koguse mulda ja kuna see on esialgu sõmer nagu liiv, siis ka igakevadise külalishäda - naabruskonna kassid. Kassid on teadupärast väga ettevaatlikud ja puhtad loomad.
Minu laialilükatud mullakiht on ideaalne koht mistahes kassi välikempsuks. Selle vastu aitab suurepäraselt üks nipp, nimelt tuleb kiusatusttekitavad alad katta mõõdukalt okstega. Väga hea kui on karusmarja- või roosioksad, abiks on ka barbarissi- või kreegioksad. Pole just väga esteetiline vaatepilt, aga vähemalt kassid hoiab kaugemal seni, kuni taimed tugevamad. Ma muidugi ei tea kas kassisõnnik võiks hoopis kasulik olla? Siiani olen küll teisti arvanud :)

Hommikune lumesadu läks meist mööda, see mis maha sadas oli rohkem kevadväetis (nagu Muhedik tabavalt oma blogis kirjutab). Saab siis näha, kuidas tänavused Supilinna päevad mööduvad. Loojang lubas nii päikest kui ka mida iganes. Eile õhtul oli imeilus pilvealune valgus, tahtsin seda pildile püüda, aga telefoni aku sai lootusetult tühjaks. Nädalavahetusel lubas  Maria läbi astuda, saame teha pilte sarjast enne ja pärast. Loodetavasti.


Kommentaarid

  1. Kass on korralik aiakahjur:) Lisaks oma sirtsutamistele on tal komme ka taimi üles kraapida.
    Rohevahetused on toredad asjad arvan ma, kuigi pole ise neist ühestki osa võtnud. Aga juba see lillesõprade kokkusaamine ise on tavaliselt Päev.

    VastaKustuta
  2. Supilinna rohevahetusele ma ei jõudnudki. Küllap edaspidi.

    Minu esimene kassiprobleem tekkis aktiniidia puhul.Toona sain kolm taimekest, nad on ju mitmesoolised ja vaatan, et keegi on neid üles sikutamas käinud. Pärast selgus, et aktiniidia juur või koor? on kassidele nagu palderjan. Mina kaitsesin omi taimi toona suurte kividega :)

    VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused