Hajameelne aednik vajab taimemäärajat

Täna varahommikul tuhnisin aiaraamatutes ja visandasin plaane ja püüdsin oma väikest aeda liikide või sortide kaupa üles kirjutada. Aiapidamise esimestel aastatel ei tundunud see eriti oluline.
Selle iirise päritolu olen kahjuks unustanud. Kindel on see, et minu aeda jõudis ta kellegi lahke aedniku käest. Otsisin veebist ent tulutult. Õitseb mai lõpust juunini.Taim on vast neli suve vana, põõsas pole viimase aasta jooksul oluliselt laienenud, küll aga on iga suvega tihedam. Maapind on selles kohas savisem.
Moodustab suure tugeva puhma, mis peale õite tagasilõikamist püsib kaunina hilisügiseni. Kas keegi teab tema nime?Augustiks on vihmad tema puhmast pisut sasinud.

Kommentaarid

 1. Kahju, et Sa pole ta õit lähemalt pildistanud. Üldmulje järgi on liike üksteisest üsna raske eristada, aga ta tundub olevat harjasiiris (Iris setosa), ka õitsemisaeg klapib. Tegemist on värvuse poolest üsna varieeruva liigiga ja teda võib looduses kohata helesinisest tumedamavioletseni. Kui ta uuesti õitsema hakkab, pildista palun tal õit lähemalt. Liikide puhul on oluline ka see, mitme õiega on õisik- on seal 1 või 2 õit, samuti seemnekuparde kuju ja värvus.

  VastaKustuta
 2. Ma pean seda meeles.
  Harjasiiris sobib huvitaval kombel ka talvel, tema lehed ongi nagu harjatuust. Mul on aias paar iirist, mis on hoopis teistmoodi. (väga võhiklik jutt) Lehe ja juurikate poolest. :)

  VastaKustuta
 3. Anonüümne25 mai, 2010

  Mul omal aias justkui samasugune iiris ja mina olen siiani arvanud,et see lill kannab nime Siberi võhumõõk kuid ma võin ka eksida.
  Teil on väga ilus aed ja päris huvitav blogi.Panin omale lemmikutesse.
  Edu Teile aias kui ka blogimises!

  VastaKustuta
 4. Jah, postimehes pakuti ka sellist nimetust.

  Tore, et blogist midagi teistele ka huvi pakub, aiast on ainult rõõmu :D

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused